Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2018-04-16

Kaip „Brexit“ paveikė automobilių kainas JK?

  
Kaip „Brexit“ paveikė automobilių kainas JK?
© flickr nuotr.
Pagal išaugusią kainą pirmauja Vokietijoje pagaminti automobilių modeliai.
Tam tiesiogiai įtakos turėjo po „Brexit“ lėmusio referendumo staigiai kritęs britų nacionalinės valiutos kursas

Teigiama, kad populiariausių išperkamąja Jungtinėje Karalystėje parduodamų automobilių kainos išaugo dėl „Brexit“.

s metais šalyje lizingu parduodami automobiliai pabrango 9 procentais, o kaltę dėl to drąsiai galima suversti britų sprendimui trauktis iš Europos Sąjungos, skelbia „The Independent“.
Remiantis apskaitos įmonių grupės „UHY Hacker Young“ pateiktais duomenimis nurodoma, kad 2017 metų vasarį vidutinė išperkamosios automobilio nuomos mėnesinė įmoka JK siekė 232 svarų sterlingų, o šiemet tuo pačiu metu ši suma jau buvo 253 £.
 
Tam tiesiogiai įtakos turėjo po „Brexit“ lėmusio referendumo staigiai kritęs britų nacionalinės valiutos kursas, mat labiausiai brango ES pagaminti automobiliai.
 
Pagal išaugusią kainą pirmauja Vokietijoje pagaminti automobilių modeliai: „Mini Cooper D“ lizingas pabrango beveik trečdaliu (31 proc.), už jo seka „Audi A3“ (23 proc.) ir „Mercedes-Benz C220“ (19 proc.).
 
Apskaitininkai teigia, kai kainų didėjimui įtakos turėjo ir tai, kad ES gamintojai daugiau produkcijos pastaruoju metu parduoda bendrijos ribose, o į JK rinkai skirtų automobilių parduota mažiau.
Be to, automobilių pardavėjai lizingo įmokas kelia dėl dar vienos priežasties: taip jie bando kompensuoti praradimus, atsiradusius dėl dyzeliniu kuru varomų automobilių nuvertėjimo.
 
Jų kaina krenta dėl to, kad vis daugiau šalių skelbia apie tai, kad netolimoje ateityje šia degalų rūšimi varomi automobiliai bus nepageidaujami centrinėse miestų dalyse, o vėliau – bus uždrausti visiškai.
 
Britų automobilių gamintojas „Jaguar Land Rover“ penktadienį paskelbė, kad atleis 1000 darbuotojų. Anot kompanijos atstovų, tokiam sprendimui įtakos turi ir „Brexit“, ir apribojimai dyzeliniu kuru varomoms transporto priemonėms.
 
  

Žymos: brexit, automobilių pardavimas, automobilių kaina uk, lizingas uk

Komentarai

Naujausi straipsniai