Tiesa.com   |   BBC   |   2017-04-05

Judėjimo laisvė tarp JK ir ES gali galioti ir po „Brexit”

  
Judėjimo laisvė tarp JK ir ES gali galioti ir po „Brexit”
© osservatorioinca.org
Pasibaigus deryboms, gali atsirasti periodas, kuriuo šios teisės vis dar galios.
Mes norime pasiekti, kad Europos Teisingumo Teismo jurisdikcija JK būtų panaikinta ir, kad mes patys galėtume kontroliuoti žmonių judėjimą iš ES.

Jungtinės Karalystės (JK) premjerė Theresa May pripažino, kad viena iš pagrindinių Europos Sąjungos (ES) laisvių ir vienas iš pagrindinių būsimų derybų objektų – teisė laisvai judėti, gyventi ir dirbti Sąjungos šalyse, gali likti galioti net ir po „Brexit”.

Tiesa, pasak šalies vadovės, pati laisvės laisvai judėti forma gali pasikeisti ir galioti pereinamuoju periodu po 2019-ųjų, kuomet derybos su ES jau bus baigtos. Tuo metu pasienyje taip pat galiotų griežtesnės taisyklės.
BBC laidos metu Th. May taip pat sakė, kad Europos Teisingumo teismas net ir po oficialios derybų pabaigos gali ir toliau likti viršesnis už Aukščiauiąjį JK Teismą „pereinamuoju laikotarpiu”.
 
„Mes norime pasiekti, kad Europos Teisingumo Teismo jurisdikcija JK būtų panaikinta ir, kad mes patys galėtume kontroliuoti žmonių judėjimą iš ES” , - sakė Th. May ir pridėjo, kad net pasibaigus deryboms, gali atsirasti periodas, kuriuo šios teisės vis dar galios.
 
Politikės pripažinimas, kad net po dviejų metų trukmės derybų laisvas ES piliečių judėjimas šalyje vis dar gali tęstis, sukėlė nepasitenkinimą tarp dešiniųjų šalies politikų, kurie tikėjosi, kad imigracija iš ES bus sustabdyta 2019-ųjų kovą.
 
  

Žymos: brexit, Theresa May, laisvas judėjimas

Komentarai

Naujausi straipsniai