Tiesa.com, bns.lt   |   2018-10-13

JK ruošiasi blogiausiam

  
JK ruošiasi blogiausiam
© pexels.com

Didžioji Britanija formuoja „fiskalinį rezervą“, kad galėtų paremti ekonomiką, jeigu, šaliai oficialiai pasitraukus iš Europos Sąjungos (ES), kiltų sumaištis, interviu „Bloomberg“ televizijai pareiškė iždo kancleris Philipas Hammondas.

„Dėl „Brexit“ derybų išgyvename neapibrėžtumo laikotarpį“, – pareiškė Ph. Hammondas, dalyvaujantis Balyje vykstančiuose Pasaulio banko ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) metiniuose susitikimuose.
„Suformuosime tinkamą fiskalinį rezervą, kad prireikus galėtume įsikišti ir paremti paklausą Jungtinės Karalystės ekonomikoje“, – pažymėjo jis.
 
Išsamesnės informacijos apie rezervo dydį Ph. Hammondas nepateikė, tačiau pareiškė, kad jis galėtų būti panaudotas „išlaidų palaikymui ar mokesčių sumažinimo įgyvendinimui, arba spartesniam skolų grąžinimui“.
 
Artėjant kitą savaitę įvyksiančiam ES aukščiausiojo lygio susitikimui, Didžiosios Britanijos ir ES derybose dėl „Brexit“ vėl yra kilusi krizė, o britų spauda praneša, jog keli ministrai grasina atsistatydinti, nes jų netenkina nuolaidos, kurias ministrė pirmininkė Theresa May ketina pasiūlyti per derybas.
 
Tačiau Ph. Hammondas penktadienį patikino, kad derybose daroma pažanga.
„Per pastarąsias dešimt dienų tikrai buvo įjungta kita pavara, – pareiškė jis reporteriams. – Yra aiškus įsipareigojimas mėginti ieškoti kelio pirmyn.“
 
Didžioji Britanija iš ES turi pasitraukti kitų metų kovo 29 dieną.
 
  

Žymos: Biudžetas, ES, JK, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai