Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-08-07

JK rinką gali užtvindyti nuodingo pieno upės

  
JK rinką gali užtvindyti nuodingo pieno upės
© Flickr nuotr.
Manoma, kad iš JAV importuotame piene bus žymiai daugiau vėžį sukeliančių medžiagų.
ES maisto gamybos reikalavimai yra kur kas griežtesni nei JAV – iš ten importuoti produktai užteršti labiau

Baiminamasi, kad po skyrybų su Europos Sąjunga į Jungtinę Karalystę plūstels maistas, kuriame aptinkama daug daugiau vėžį sukeliančių toksinų.Tikėtina, kad po „Brexit“ derybų britai bus pašalinti iš vieningosios ES rinkos, todėl jie jau dabar tariasi su kitomis šalimis dėl įvairių prekių tiekimo.
Viena iš šių šalių – ir JAV, su kuria ruošiamasi sudaryti atskirą prekybos sutartį, pagal kurią iš už Atlanto britams bus tiekiamos įvairios prekės, tarp jų – ir maistas. Tačiau leidinys „The Independent“ atskleidžia, kad amerikiečių reikalavimai maisto produktų gamybai nėra tokie griežti kaip ES, todėl juose gali būti daugiau įvairių žmogaus sveikatai pavojingų ir ligas sukeliančių medžiagų.
 
Pavyzdžiui, JAV pagamintuose pieno produktuose leidžiamų aflatoksinų normą – 20 kartų didesnė nei leidžiama Europoje: amerikiečiai leidžia 0,5 mikrogramo šio cheminio junginio kilograme produkcijos, o ES – tik 0,025 mikrogramo, o kai kuriuose kasdien vartojamuose produktuose europiečiai leidžia dar mažesnį kiekį: 0,05 mikrogramo.
 
Aflatoksinai – tai natūraliai atsirandantys junginiai, kancerogeninės medžiagos, kurių net ur mažas kiekis gali sukelti kepenų vėžį, be to, jie gali paveikti žmogaus DNR ir užslopinti genus, kovojančius su piktybiniais navikais.
 
„Jų poveikis gali sukelti daug neigiamų padarinių organizmui, kūdikiams, kurių imuninės sistemos nėra visiškai išvystytos, tokie toksinai gali dar labiau paveikti jų kūną.
Todėl maisto gamyboje nustatomos normos turėtų būti vienodai žemos“, – aiškino Cardiff’o universiteto maisto mokslų ir techonologijos dėstytojas Simon’as Dawson’as.
 
Chemikalus gamina grybai, randami žemės ūkio kultūrose, tokiose kaip kukurūzai, įvairūs grūdai, žemės riešutai, jie užsikrečia dar laukuose arba sandėliuojant derlių. Į žmogaus organizmą šie toksinai patenka vartojant iš šių kultūrų pagamintus produktus arba mėsą bei pieno gaminius, pagamintus iš galvijų, mintančių užterštais augalais.
 
Šalies opozicija spaudžia valdančiuosius būsimiems prekybos partneriams nenusileisti dėl saugumo standartų ir nerizikuoti gyventojų sveikata.
 
Jau anksčiau paskelbta, kad sudarius prekybos sutartį su amerikiečiai, šie po „Brexit“ Jungtinei Karalystei ims tiekti chloru apdorotą vištieną, kai ES tokį maisto paruošimo būdą yra uždraudusi.
  

Žymos: JAV, Maisto produktai, Pienas, brexit, kancerogenai

Komentarai

Naujausi straipsniai