Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-02-21

Įvardinta skyrybų su bendra rinka kaina

  
Įvardinta skyrybų su bendra rinka kaina
© Flickr.com nuotr.
Iš JK eksportuojamai žemės ūkio produkcijai taip pat būtų taikomi muitai.
Kažin, ar Anglijos žemdirbiai apie tai žino. Jiems kyla grėsmė prekiauti sunkesnėmis sąlygomis.

Apskaičiuota, kiek papildomų išlaidų turėtų Jungtinės Karalystės verslas, eksportuojantis produkciją į Europos Sąjungą, jeigu šalis su bendrija nesusitars dėl laisvos prekybos.

Jeigu taip atsitiktų, britams tektų vadovautis pasaulio prekybos organizacijos (PPO) taisyklėmis – jos yra bene vienintelė alternatyva, reguliuojanti tarptautinę prekybą, mat premjerė THeresa May yra pareiškusi, kad „geriau jokio susitarimo nei blogas susitarimas“.
Tačiau JK eksportuotojams tai reikštų nemažas papildomas išlaidas – muitus mados industrijos prekėms, automobiliams, žemės ūkio produkcijai ir keramikos gaminiams.
 
„The Guardian“ išanalizavo pastarųjų metų britų tarptautinės prekybos duomenis, kurie rodo, jog JK į ES šalis eksportuoja šių sektorių produkcijos už maždaug 200 milijardų JAV dolerių. Jeigu šie sandoriai būtų reguliuojami PPO, jie būtų apmokestinti papildomais 6,2 mlrd. svarų sterlingų – ši suma apskaičiuota pagal dabartinį valiutų kursą.
 
Papildomos išlaidos – muitai. Pavyzdžiui tas pats britiškos jautienos kiekis, kurį restoranas Prancūzijoje šiandien perka už 100 svarų sterlingų, pagal PPO taisykles kainuotų papildomai 62 svarus sterlingus.
 
„Tai būtų didžiulis šokas ir, savaime suprantama, nepriimtina“, – sakė Sussexo universiteto profesorius Alan’as Winters’as
 
„Kažin, ar Anglijos žemdirbiai apie tai žino. Jiems kyla grėsmė prekiauti sunkesnėmis sąlygomis“, – apie galimos tvarkos pasekmes kalbėjo Europos reformų centro direktorius John’as Springford’as.
 
Buvusio JK ambasadoriaus ES sero Ivan’o Rogers’o manymu, jeigu „Brexit“ darybos pasibaigtų būtent pagal tokį scenarijų, britams tektų ieškoti alternatyvos prieigai prie vieningos rinkos, o derybos dėl naujos prekybos sutarties gali užtrukti iki dešimtmečio.
Per šį laikotarpį JK verslininkai būtų priversti sumokėti papildomus 60 milijardų svarų sterlingų.
 
 
 
  

Žymos: Verslas, Europos Sąjunga, Eksportas, bendra rinka

Komentarai

Naujausi straipsniai