Tiesa.com   |   2017-03-01

Išbandymas sveikatos sistemai - dėl „Brexit” iš šalies bėgs užsieniečiai medikai

  
Išbandymas sveikatos sistemai - dėl „Brexit” iš šalies bėgs užsieniečiai medikai
© Flickr.com
Gydytojas.
ES ir EEE piliečiai, dirbantys medicinos sektoriuje sudaro apie 9 proc. medikų.

Dauguma gydytojų iš Europos Sąjungos šalių per ateinančius dvejus metus planuoja palikti Jungtinę Karalystę. Dėl įsigaliosiančio „Brexit” besibaiminantys gydytojai, manoma, sukels naują sveikatos sistemos krizę.

Bendrosios medicinos taryba atliko medicinos sektoriuje dirbančių atvykėlių apklausą ir išsiaiškino, kad dauguma medikų planuoja palikti šalį. Apklausos duomenimis, vos per dvejus metus gali išvykti tūkstančiai ir taip dar kartą sudrebinti sveikatos sistemą dėl darbuotojų trūkumo.
Tyrime dalyvavo Europos Ekonominės erdvės (EEE) piliečiai, iš kurių 55 proc. teigė svarstantys palikti šalį, o referendumo rezultatai - vienas iš svarbiausių faktorių priimant sprendimą. ES ir EEE piliečiai, dirbantys medicinos sektoriuje sudaro apie 9 proc. medikų, jei daugiau nei pusė jų paliks šalį, tai gali turėti didžiulę neigiamą įtaką sveikatos apsaugos sistemai, kuri išgyvena darbuotojų trūkumo laikotarpį.
 
45 proc. apklaustų medikų, planuojančių išvykimą, tą padaryti ruošiasi per ateinančius dvejus metus. 24 proc. - per trejų - penkerių metų laikotarpį. Daugiau nei tūkstantis apklausoje dalyvavusių gydytojų teigė, kad „Brexit” turi reikšmės jų darbui dėl dviejų pagrindinių priežasčių.
 
Pirmoji - medikai jaučiasi nereikalingi bei demoralizuojami, antroji - jie nebėra tikri dėl savo ateities bei statuso šalyje. Bendrosios medicinos tarybos atstovų teigimu, užsieniečiai medikai šalyje užima daugybę darbo vietų, tad jų pasitraukimas likusiems darbuotojams sukeltų dar didesnį spaudimą bei padidintų darbo krūvį.
 
Oficialiais duomenimis, šiuo metu medicinos personalo labiausiai trūksta vietovėse, kuriose rinkėjai vieningai pasisakė už išstojimą iš ES. Dėl šios priežasties kai kurios ligoninės buvo priverstos nebepriimti naujų pacientų, nebeteikti paslaugų naktimis bei imtis kitų kardinalių priemonių, keliančių pavojų pacientų sveikatai bei gyvybei.
 
 
  

Žymos: Migracija, Medicina, didžioji britanija, Brexit,

Komentarai

Naujausi straipsniai