Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-06-14

Europos įtakingųjų užuominos: ES durys lieka atvertos JK

  
Europos įtakingųjų užuominos: ES durys lieka atvertos JK
© European commission nuotr.
Apie galimybę likti ES tiesiogiai Th. May užsiminė ir E. Macron'as.
Žinoma, durys lieka atvertos iki pačios derybų pabaigos

Antradienį susitiko Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės politiniai lyderiai, šio vizito metu prabilta apie galimybę britams apsigalvoti ir likti Europos Sąjungoje.

adėta, kad „Brexit“ derybos prasidės iš karto po išankstinių JK parlamento rinkimų, tačiau jiems netikėtai pasibaigus derybos gali vėluoti, o dėl to ES lyderiai jau spėjo išreikšti nepasitenkinimą.
Tačiau naujasis Prancūzijos prezidentas Emmanuel’is Macron’as slopina aistras – antradienį Paryžiuje priėmęs JK premjerę Theres’ą May jis kalbėjo švelnesniu tonu ir priminė, kad šalis dėl pasitraukimo iš ES gali apsigalvoti iki paskutinės „Brexit“ derybų minutės.
 
„Žinoma, durys lieka atvertos iki pačios derybų pabaigos. Tačiau ne man spręsti, ar ši galimybė turėtų būti svarstoma.
 
Aišku tiek, kad deryboms prasidėjus ir vystantis kelias atgal bus vis sunkesnis“, – kalbėjo vienos iš įtakingiausių ES valstybių prezidentas E. Macron’as.
 
Th. May į tai reagavo ataskydama, kad britai laikysis anksčiau numatytos darbotvarkės, o galimybę likti ES paneigė.
„Derybos prasidės kitą savaitę.
 
Žmonės balsavo už išstojimą iš ES ir jų vyriausybė sieks šią užduotį sėkmingai įgyvendinti bei sukurti tvirtą ir ypatingą ryšį su Europa“, – sakė ji po susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje.
 
Antradienį apie galimybę britams apsigalvoti užsiminė ir kitos galingos bei įtakingos ES valstybės – Vokietijos – finansų ministras Wolfgang’as Schäuble. Jis paminėjo „atviras duris Briuselyje“ tuo atveju, jeigu JK apsisprestų nepalikti ES.
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė, brexit, Theresa May, Emmanuel Macron

Komentarai

Naujausi straipsniai