Tiesa.com   |   BBC   |   2018-09-25

ES piliečiams lengvatų nebus?

  
ES piliečiams lengvatų nebus?
© Dave Kellam nuotr.
ES piliečių atvykimo į JK tvarka po „Brexit“ dar neaiški.
Tokios JK vyriausybės narių išvados padarytos po pirmadienį įvykusio pranešimo

Vos tik Jungtinė Karalystė paliks Europos Sąjungą, šios bendrijos piliečiams nebus taikomos jokios imigracijos lengvatos – įvažiuojant į šalį galios tos pačios taisyklės, kaip ir likusio pasaulio piliečiams.

ė pritarė tai numatančioms migracijos patariamojo komiteto (Migration Advisory Committee, MAC) rekomendacijoms.
Šios išvados skelbia, jog įsileidžiant į šalį užsieniečius reikia vertinti ne jų tautybę, o turimus įgūdžius. BBC šaltinių teigimu, siūlymą remia ne tik valdantieji konservatoriai, bet ir pagrindiniai jų politiniai oponentai leiboristai.
 
Premjerė Theresa May taip pat paragino baigti neribojamą migraciją iš ES po „Brexit“.
 
„Laisvojo judėjimo pabaiga retoriškai daro Th. May nesukalbama derybose“, – skelbia BBC politikos naujienų redaktorė Laura Kuenssberg.
 
Tokios JK vyriausybės narių išvados neva padarytos po pirmadienį ilgai trukusio MAC vadovo profesoriaus Alano Manningo pranešimo.
Kita vertus šaltiniai BBC patikino, kad tokia valdančiųjų nuomonė dar nereiškia, jog tai bus tvirtas JK sprendimas.
 
Vyriausybę gąsdina šalies verslo spaudimas dėl nekvalifikuotų darbininkų, nuo kurių priklauso daugelio kompanijų veikla kai kuriose ūkio šakose.
 
MAC yra nepriklausoma organizacija, kuri vidaus reikalų ministerijai teikia rekomendacinio pobūdžio patarimus dėl migracijos reguliavimo.
 
ES laisvojo judėjimo principas leidžia bendrijos šalims bei Europos ekonominei erdvei priklausančių valstybių (Norvegija, Islandija, Šveicarija ir Lichtenšteinas) keliauti po bendriją nereikalaujant vizų, nepriklausomai nuo turimų įgūdžių.
 
JK valdžia žada, kad šio principo laikysis ir po pasitraukimo (iki 2019 m. kovo 29 d.) – pereinamuoju laikotarpiu, kuris baigsis sulig 2020 metais.
 
Kas bus toliau, šiandien dar neaišku, mat JK ir ES derybos dėl „Brexit“ dar nėra baigtos.
 
 
  

Žymos: brexit, laisvasis judėjimas, įvažiavimas į angliją

Komentarai

Naujausi straipsniai