Tiesa.com   |   2018-07-13

Donaldas Trumpas spraudžia britus į kampą

  
Donaldas Trumpas spraudžia britus į kampą
© White House/Shealah Craighead nuotr.
D. Trumpas sako, kad prekybiniai ryšiai su Europa trukdys bendradarbiavimui su JAV.
Nežinia, kaip į D. Trumpo pastabas sureaguos JK premjerė Theresa May

Jungtinėje Karalystėje viešintis JAV prezidentas Donaldas Trumpas reikalauja, kad britų valdžia atsisakytų ilgai rengto „Brexit“ plano jeigu nori ateityje prekiauti su amerikiečiais.

Norėdama sėkmingai užbaigti „Brexit“ derybas su Europos Sąjunga JK vyriausybė per pastarąją savaitę priėmė sprendimus, kurie net ir po pasitraukimo iš bendrijos leistų išlaikyti su ES glaudžius prekybinius ryšius.
Tačiau toks planas nepatiko D. Trumpui, kuris dar prieš pusantrų metų tikino, jog po „Brexit“ JAV padės britams apsirūpinti būtiniausiomis prekėmis, tarp jų – ir maisto produktais.
 
Anot jo, išlaikydama dabartinį susitarimą JK praras savarankiškumą tarptautinėje prekyboje, o tai apribos šalies galimybes tariantis dėl prekybos su amerikiečiais.
 
Nežinia, kaip į D. Trumpo pastabas sureaguos JK premjerė Theresa May, kurios planas jau pareikalavo aukų – nepritardami vyriausybės strategijai pirmadienį atsistatydino svarbų vaidmenį „Brexit“ derybose atlikę vyriausiasis derybininkas Davidas Davisas ir užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas.
 
Teigiama, kad 80 proc. JK pasitraukimo iš ES sutarties jau suderinta. Nežinia, kaip planai būtų pakoreguoti, jeigu britų vyriausybė nuspręstų atsižvelgti į D. Trumpo reikalavimus.
 
JK iš ES oficialiai pasitrauks 2019 metų kovo 29 d. Egzistuoja tikimybė, kad iki to laiko abi pusės nepasieks susitarimo.
 
 
KAIP JK PASITIKO D. TRUMPĄ
  

Žymos: Europos Sąjunga, Donald Trump, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai