Tiesa.com   |   2017-12-07

Didžiajai Britanijai liko tik 48 valandos

  
Didžiajai Britanijai liko tik 48 valandos JK liko mažiau nei 48 val. pateikti pasiūlymą del „Brexit”.
Vyriausiasis „Brexit” derybininkas Michelis Barnier pareiškė, kad JK liko mažiau nei 48 val. apsispręsti ir pateikti sąvąjį pasiūlymo variantą.

Pirmasis Jungtinės Karalystės (JK) derybų etapas, atrodo, pasiekė liepto galą. Pranešama, kad Europos Sąjungai (ES) bei Theresai May niekaip nesiseka rasti susitarimą dėl svarbiausių klausimų, o tai Britanijai užveria duris derėtis toliau dėl tolimesnių prekybos santykių.

Vyriausiasis „Brexit” derybininkas Michelis Barnier pareiškė, kad JK liko mažiau nei 48 val. apsispręsti ir pateikti sąvąjį pasiūlymo variantą. Kitu atveju, toliau derybos nebus tęsiamos.
Pasak Britanijos, išeities intensyviai ieškoma, tačiau siekiant priimti galutinį pasiūlyma reikia gauti Šiaurės Airijos DUP partijos, kurie yra Theresos May sąjungininkai parlamente siekiant turėti daugumą, bei Airijos Respublikos pritarimą.
 
Teresai May nespėjus rasti išeities iki penktadienio vakaro, tolimesnės derybos bus nukeltos greičiausiai iki kitų metų kovo mėnesio.
 
Tai reiškia, Britanijoje susidariusi neaiški ekonominė padėtis dėl „Brexit” gali daryti įtaką kai kurioms tarptautinėms įmonėms apsispręsti nebelaukti ir perkelti savo būstines į kitas ES sostines.
 
  

Žymos: brexit, Theresa May, Michel Barnier, Derybos dėl Brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai