Tiesa.com   |   BBC/Independent.co.uk info   |   2017-05-02

Derybose dėl „Brexit” Th.May apkaltinta arogancija ir neišmanymu

  
Derybose dėl „Brexit” Th.May apkaltinta arogancija ir neišmanymu
© Video stop kadras.
Politikai jaudinasi, kad Th.May nėra tinkama vesti derybas dėl „Brexit” ir šalį nuves į pražūtį.
Theresa May pervertino savo, kaip derybininkės galimybes, oficialią vakarienę lydėjo nemaloni atmosfera, o premjerė spinduliavo arogancija.

Po derybose dėl „Brexit” svarbios oficialios vakarienės, kurioje susitiko Jungtinės Karalystės (JK) premjerė Theresa May ir Europos Tarybos prezidentas Jeanas Claude’as Junckeris, Europoje pasklido nerimą šalies politikams keliančios kalbos.

Pasak laikraščio „Independent” ir BBC, užsienio spauda praneša, kad susitikimo metu JK premjerė buvo itin arogantiška ir rimtai nesuvokianti artėjančių derybų masto.
Iki šiol Vyriausybė teigė, kad politikų susitikimas „akis į akį” praėjusį trečiadienį buvo „konstruktyvus”, tačiau šešėlinio „Brexit” sekretoriaus Keiro Starmerio teigimu, Theresa May pervertino savo, kaip derybininkės galimybes, oficialią vakarienę lydėjo nemaloni atmosfera, o premjerė spinduliavo arogancija.
 
Independent.co.uk teigimu, tokias kalbas patvirtina nutekėję dokumentai.
 
Vokietijos dienraščiai rašė, kad susitikimo metu JK premjerė Europos Tarybos prezidentui teigė siekianti, kad šalies pasitraukimas iš ES būtų sėkmingas. Politikė taip pat pabrėžė, kad tikisi laimėti kitą mėnesį vyksiančius priešlaikinius rinkimus.
 
Tuo tarpu J.C.Junkeris Th.May patikino, kad paversti „Brexit” sėkmės istorija gali būti sudėtinga, mat pasitraukdama iš ES, JK taps trečiąja šalimi.
 
Vokietijos dienraščiai taip pat pranešė, kad, neva, po susitikimo J.C.Junkeris skambino Vokietijos kanclerei Angelai Merkel ir pranešė, kad Th.May „gyvena kitoje galaktikoje ir sunkiai suvokia situaciją bei artėjančių derybų kompleksiškumą”.
 
„Aišku viena – ši Vyriausybė visiškai nesiorientuoja situacijoje ir visą šalį nesižvalgydama tempia iki katastrofiškos „Brexit” pabaigos”, - komentavo JK politikas, liberalų demokratų partijos lyderis Timas Farronas ir pridėjo, kad Th.May pasirinko sunkų „Brexit” ir dabar nežino, kaip elgtis toliau”.
Laikraštis „Frankfurter Allgemeine” pranešė, jog išvykdamas iš JK J.C.Junkeris sakė: „Išvykstu nusiteikęs dešimt kartų skeptiškiau, nei prieš atvykdamas”, tačiau JK Vyriausybė ir toliau neigia gandus, kad politikų susitikimas buvo nesėkmingas.
 
 
  

Žymos: Theresa May, Brexit,, Jeanas Claude’as Junckeris

Komentarai

Naujausi straipsniai