Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2017-05-06

Dėl „Brexit“ padvigubėjo neapykantos išpuolių prieš vaikus skaičius

  
Dėl „Brexit“ padvigubėjo neapykantos išpuolių prieš vaikus skaičius
© Flickr.com
Užsieniečių vaikų puldinėjimas mokyklose sustiprėjo dėl politinių priežasčių.
Užsieniečiai studentai bei kitų tautybių mokiniai vadinti pabėgėliais, sieti su radikaliais musulmonais, skatinti palikti Jungtinę Karalystę.

Politiniai įvykiai Jungtinėje Karalystėje turi tiesioginės įtakos nusikaltimams iš neapykantos bei užgauliojimui mokyklose. Tokių įncidentų skaičius padidėjo mėnesį prieš referendumą dėl išstojimo iš Europos Sąjungos.

Pernai metų gegužę – mėnesį prieš referendumą policija užfiksavo 89 proc. daugiau nusikaltimų iš neapykantos nei per tą patį laikotarpį ankstesniais metais. Surinkus duomenis iš trisdešimties Anglijos policijos skyrių paaiškėjo, kad taip pat gerokai išaugo panašių nusikaltimų bei incidentų mokyklose.
Skundų dėl išpuolių prieš mokinius pernai gegužę, birželį bei liepą padaugėjo 54 proc.
Per ilgesnį laikotarpį – pernai vasarą ir rudenį – kuomet vyko JAV prezidento rinkimai bei buvo tik ką praėjęs referendumas, išpuolių mokyklose bei neapykantos nusikaltimų padaugėjo 48 proc.
 
Mokyklose buvo užfiksuoti 683 nusikaltimai, kai 2015-aisiais pranešta apie 505 incidentus. Statistiniai duomenys šia tema rinkti ne kartą, paskutinis tyrimas dar kartą patvirtina, kad „Brexit“ kampanija, o vėliau ir referendumo baigtis paskatino šalyje rasizmą, ksenofobiją bei nacionalistų išpuolius.
 
Vasarį skelbti duomenys rodė, kad Anglijoje ir Velse vos per mėnesį po referendumo bendras neapykantos nusikaltimų skaičius vietomis padidėjo iki 100 proc. Užsieniečiai studentai bei kitų tautybių mokiniai vadinti pabėgėliais, sieti su radikaliais musulmonais, skatinti palikti Jungtinę Karalystę. Tokią retoriką ir fizinius veiksmus tiesiogiai paskatino planai šaliai išstoti iš ES.
 
 
  

Žymos: Imigrantai, neapykanta, brexit, neapykantos nusikaltimai

Komentarai

Naujausi straipsniai