Tiesa.com, bns.lt   |   2018-02-02

Dėl „Brexit“ ES kyla pavojus

  
Dėl „Brexit“ ES kyla pavojus
© pexels.com
Derybos įgauna pagreitį.

Europos Sąjunga (ES) baiminasi, kad tarptautinės taisyklės nėra tinkamos Didžiajai Britanijai po „Brexit“ ir svarsto naujus būdus, kaip užkirsti kelią nesąžiningai praktikai, kurios galėtų imtis Didžioji Britanija, kad paskatintų savo ekonomikos augimą.

ES derybininkai apie tai įspėjo praėjusią savaitę įvykusiame 27 likusių valstybių narių diplomatams skirtame seminare, kuriame buvo kalbama apie galimybes užtikrinti vienodas sąlygas po Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš bendrosios rinkos.
„Tarptautinės taisyklės nėra tinkamos sprendžiant (galimo) iškreipiamojo subsidijų poveikio investicijoms, prekybai ir konkurencijai problemą“, – nurodoma Europos Komisijos parengtame pristatyme, su kuriuo pavyko susipažinti agentūrai AFP.
 
Tai reiškia, kad „į ES ir Didžiosios Britanijos susitarimą turės būti įtrauktos griežtos nuostatos dėl valstybės pagalbos, kuriomis būtų užtikrintos vienodos sąlygos su valstybėmis narėmis“, nurodoma dokumente.
 
Pagal ES taisykles vyriausybėms neleidžiama subsidijuoti įmonių ar ūkio sektorių, t. y. skirti vadinamosios valstybės pagalbos, nes tai trukdo sąžiningai konkurencijai.
 
Didžioji Britanija yra pareiškusi, jog pasitrauks iš ES bendrosios rinkos ir muitų sąjungos, ir šis dokumentas aiškiai parodo, kad Europa ieško unikalių būdų, kaip su Didžiąja Britanija spręsti prekybos klausimus po jos išstojimo iš ES.
 
ES nuogąstaujama, kad Londonas po „Brexit“ stengsis nesąžiningai pritraukti tarptautinių investicijų, mažindamas mokesčius, švelnindamas taisykles ir taip pat pažeisdamas griežtas bloko taisykles dėl subsidijų.
 
 
  

Žymos: ES, Sutartis, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai