Tiesa.com, bns.lt   |   2019-02-15

D. Grybauskaitė britų premjerei žada padėti ieškoti „kūrybingų sprendimų“ dėl „Brexit“

  
D. Grybauskaitė britų premjerei žada padėti ieškoti „kūrybingų sprendimų“ dėl „Brexit“
© © Robertas Dačkus
Prezidentė susitinka su Jungtinės Karalystės Ministre Pirmininke Theresa May

Tvyrant neaiškumui dėl britų pasitraukimo iš ES, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė situaciją penktadienį telefonu aptarė su Jungtinės Karalystės ministre pirmininke Theresa May.

Po pokalbio paskelbtame pareiškime prezidentė sakė, kad Lietuva „yra pasirengusi padėti ieškant kūrybingų sprendimų iš susidariusios padėties“. Pokalbis britų premjerės iniciatyva įvyko praėjus mažiau nei parai po to, kai britų parlamentas dar sykį atmetė Th. May „Brexit“ strategiją. Anot prezidentūros pranešimo, D. Grybauskaitė paragino britų politines jėgas rasti „bendrą sutarimą ir apsispręsti dėl savo šalies santykių su ES modelio“.
„Aiškumas yra būtinas tiek Europos šalių, tiek pačios Jungtinės Karalystės žmonėms bei verslui“, – teigiama D. Grybauskaitės spaudos tarnybos pranešime. Didžioji Britanija iš ES turi išstoti kovo 29 d., bet Th. May kol kas nepavyksta įtikinti parlamento pritarti išstojimo sutarčiai. Daugiausia diskusijų kelia situacija dėl galimos sienos tarp Airijos Respublikos ir Šiaurės Airijos.
 
Lietuvos Vyriausybės atstovams daugiausia nerimo kelia galimas Didžiojoje Britanijoje gyvenančių lietuvių diskriminavimas, jei britai iš bendrijos pasitrauks be jokio susitarimo. Kai kurie diplomatai neviešai svarsto, kad po „Brexit“ britai gali išsiųsti teistus lietuvius ar nutraukti pašalpų tiekimą, nerimaujama, kad Rytų ir Vakarų europiečiams gali būti nustatytos skirtingos sąlygos. Lietuvos pareigūnai teigia, kad Jungtinėje Karalystėje gali gyventi apie 200 tūkst. lietuvių.
  

Žymos: Dalia Grybauskaitė, brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai