Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2017-04-27

Briuselis reikalaus ES piliečių JK teisių užtikrinimo

  
Briuselis reikalaus ES piliečių JK teisių užtikrinimo
© Flickr nuotr.
ES sulaukė daugybės skundų iš piliečių dėl apsunkinto JK rezidento statuso gavimo procedūrų.
ES reikalaus „veiksmingo, vykdomo, nediskriminuojančio, išsamaus ES piliečių teisių garantavimo.

Europos Sąjungos (ES) vadovai griežtina būsimų derybų su Jungtine Karalyste (JK) toną. Vadovaujantis nauju būsimų derybų dėl „Brexit” projektu, kuris Europos Taryboje bus patvirtintas jau šį šeštadienį, ES reikalaus savo piliečių teisių JK užtikrinimo.

Pasak Independent.co.uk, papildomas paragrafas gairėse dėl būsimų derybų atsirado per pastarasias kelias dienas, pasirodant vis daugiau JK skirtos kritikos dėl neva apsunkinto rezidento statuso suteikimo proceso.
Gairėse rašoma, kad ES reikalaus „veiksmingo, vykdomo, nediskriminuojančio, išsamaus ES piliečių teisių garantavimo po to, kai šie Britanijoje praleidžia ne mažiau kaip penkerius metus”.
 
Dokumente taip pat pabrėžiama, kad ES piliečiai turėtų galėti pasinaudoti savo teisėmis „sklandžiai bei vadovaujantis paprastais administraciniais procesais”. Tuo tarpų ES piliečių teises ir toliau turėtų ginti Europos teismas, kurio galių JK panaikinimas yra vienas iš pagrindinių Theresos May „Brexit” dienotvarkės punktų.
 
Iki šiol ES sulaukė daugybės skundų iš ES piliečių JK dėl apsunkinto rezidento statuso gavimo procedūrų bei miglotų reikalavimų. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl šis klausimas buvo įtrauktas į būsimų derybų gaires.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, brexit, es piliečiai

Komentarai

Naujausi straipsniai