Tiesa.com, bns.lt   |   2018-02-13

Britanijos vyriausybė sieks naujo dialogo su Europa

  
Britanijos vyriausybė sieks naujo dialogo su Europa
© Theresa May Twitter
Artėjant „Brexit“ kyla prieštaringos mintys.

Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May ir įtakingiausi jos kabineto ministrai per kelias ateinančias savaites pasakys virtinę svarbių kalbų, kuriose pristatys pagrindines šalies kelio į „Brexit“ gaires, pranešė Dauningo gatvė.

Virtinę numatytų oficialių pasisakymų vainikuos premjerės kalba, kurioje Th. May pristatys vyriausybės planus dėl būsimų santykių su Europos Sąjunga, kai šalis 2019 metų kovą paliks Bendriją.
„Brexit“ yra išskirtinis įvykis mūsų šalies istorijoje“, – sakė šaltinis Dauningo gatvėje.
 
„Sieksime užmegzti naują ambicingą partnerystę su Europa ir nubrėžti savo kryptį pasaulyje, kad taptume visame pasaulyje laisvai prekiaujančia valstybe“, – sakė jis.
 
„Judėdami ta kryptimi į tokią ateitį, pateiksime detalesnės informacijos, kad žmonės suprastų, kaip šie nauji santykiai pasitarnaus visoms mūsų šalies bendruomenėms“, – pažymėjo šaltinis.
 
Kaip nurodė Dauningo gatvė, oficialių kalbų maratoną šią savaitę pradės užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas, „paskelbsiantis telkiantį kreipimąsi į abi „Brexit“ stovyklas“.
 
Po užsienio reikalų sekretoriaus kalbos Th. May Miuncheno saugumo konferencijoje detaliau pristatė savo planus dėl būsimų santykių su ES saugumo srityje.
 
Per dvi ateinančias savaites numatytos dar trys oficialios kalbos, po kurių Th. May perskaitys savo antrąjį kreipimąsi.
„Brexit“ sekretorius Davidas Davisas aptars verslo standartus, vyriausybės kanceliarijos ministras Davidas Lidingtonas kalbės apie devoliuciją, o prekybos sekretorius Liamas Foxas pristatys strategiją dėl būsimo pasaulinės prekybos susitarimo, nurodė Dauningo gatvė.
 
Ji taip pat patvirtino, kad Th. May ir įtakingiausi kabineto ministrai surengs išvažiuojamąjį posėdį premjerės oficialioje užmiesčio rezidencijoje Čekerse.
 
Jo metu bus bandoma pašalinti esminius nuomonių skirtumus dėl būsimų santykių su Briuseliu.
Tarp numatytų kalbėtojų nėra „Brexit“ atžvilgiu skeptiškai nusiteikusio iždo sekretoriaus Philipo Hammondo.
 
Teisingumo sekretorius Davidas Gauke'as atmetė kalbas apie tariamą „sąmokslą užčiaupti tam tikrus ministrus“.
 
„Nemanau, jog tai teisingas situacijos apibūdinimas“, – sakė jis.
Reaguodama į praėjusią savaitę Daunino gatvėje įvykusiame susitikime su Th. May Japonijos verslo lyderių išsakytą susirūpinimą dėl potencialaus „Brexit“ poveikio, tarptautinės plėtros sekretorė Penny Mordaunt pareiškė, kad artimiausiomis savaitėmis jie išgirs dalį atsakymų.
 
„Turime sudaryti prielaidas verslui bei kitoms organizacijoms suvokti, kam reikėtų ruoštis, ir suteikti jiems šiek tiek daugiau aiškumo“, – sakė ji.
 
ES vyriausiajam derybininkui Micheliui Barnier įspėjus, kad „Brexit“ pereinamasis laikotarpis „nėra duotybė“ ir pasiekti susitarimą šiuo klausimu gali nepavykti dėl vis dar egzistuojančių „reikšmingų nesutarimų“ tarp Briuselio ir Londono, P. Mordaunt pareiškė neabejojanti, kad „sveikas protas nugalės“.
 
„Kitos suinteresuotos šalys nusiteikusios labai pragmatiškai ir kai kurie Komisijos pasisakymai joms nepadarė jokio įspūdžio“, – pridūrė jis.
 
  

Žymos: Derybos, ES, brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai