Tiesa.com   |   BBC.com   |   2018-09-03

„Brexit“ strategija – katastrofa šaliai

  
„Brexit“ strategija – katastrofa šaliai
© Surrey County Council News nuotr.
Kurį laiką tylėjęs B. Johnsonas vėl pažėrė kritikos „Brexit“ planui.
Vyriausybės sutikimą ES išmokėti apie 40 milijardų svarų sterlingų B. Johnsonas pavadino tūpsniu varžovams, o visą strategiją – baltos vėliavos iškėlimu

Kurį laiką iš viešumos dingęs kontraversiškasis politikas Borisas Johnsonas priminė, kad dabartinis Jungtinės Karalystės „Brexit“ planas reiškia Europos Sąjungos pergalę derybose ir katastrofą jo šaliai.

Buvęs Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius iš šio posto pasitraukė būtent tada, kai Theresos May vadovaujama vyriausybė premjerės užmiesčio rezidencijoje Chequers patvirtino pasitraukimo iš ES planą.
Šį planą B. Johnsonas palygino su imtynių varžybomis.
 
„JK gulės ant grindų pusiau sąmoninga, o tuo metu jai aplink galvą suksis 12 žvaigždučių“, – su sau būdinga ironija „Brexit“ derybų baigtį prognozavo B. Johnsonas.
 
Vyriausybės sutikimą ES išmokėti apie 40 milijardų svarų sterlingų B. Johnsonas pavadino tūpsniu varžovams, o visą strategiją – baltos vėliavos iškėlimu. Politikas taip pat apkaltino buvusius kolegas vyriausybėje sąmoningai žlugdžius bandymus išspręsti sienos su Airija problemą siekiant asmeninių tikslų.
 
Vadinamasis Chequers planas – tai bendrų taisyklių su ES sąrašas, jos galiotų po „Brexit“ ir mažintų trintį tarpusavio prekyboje.
Tiesa, taisyklės patinka ne visiems: nuo pat pradžių britų deryboms dėl pasitraukimo vadovavęs Davidas Davisas jam nepritarė ir šių metų liepą taip pat atsistatydino. Vėliau jis pareiškė, kad dabartinis planas Jungtinei Karalystei reiškia dar blogesnę padėtį nei narystė ES.
 
Europos Sąjungos derybininkų vadovas Michaelis Barnieras praėjusią savaitę taip pat pareiškė, kad planas „neatsako į visus klausimus“.
 
 
Pagal neformalų sutarimą, „Brexit“ sutartis turėtų būti suderinta jau kitą mėnesį, oficiali britų pasitraukimo iš ES data – 2019 metų kovo 29 diena su 2 metų pereinamuoju laikotarpiu, kurio metu JK ES gyvens taip, kaip ir šiuo metu.
Jeigu abiems pusėms nepavyks rasti susitarimo, britams teks ieškoti kitų būdų, kaip bendradarbiauti su ES galybe klausimų. Manoma, kad būtent toks scenarijus sukeltų daug daugiau problemų.
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Boris Johnson, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai