Tiesa.com   |   2017-05-15

„Brexit“: siekia uždrausti laisvą žmonių judėjimą

  
„Brexit“: siekia uždrausti laisvą žmonių judėjimą
© Reuters
Jeremy'is Corbynas siekia išlikti bendrojoje ES rinkoje, bet uždrausti laisvą piliečių judėjimą.
Neketinu skelbti jokių skaičių. Theresa May jau tai padarė.

Jungtinės Karalystės (JK) Leiboristų partijos lyderis Jeremy'is Corbynas pareiškė, kad po „Brexit“ laisvo gyventojų judėjimo nebebus. Politikas tikina, kad migracija bus kontroliuojama ir sąžininga, tačiau dabartinės teisės, keliauti, kur nori Europoje be vizų, gyventojai, esą, nebeteks.

Kalbėdamas apie mažinamos imigracijos skaičius ITV studijoje, J.Corbynas atsisakė įvardinti savo tikslus ir įgėlė premjerei Theresai May: „Neketinu skelbti jokių skaičių. Theresa May jau tai padarė. Jau tretieji rinkimai, kuomet ji įvardija konkrečius skaičius, prie kurių dar nė nepriartėjo“.
Politikas pareiškė, kad laisvas judėjimas „žinoma, baigsis“, išstojus iš ES bei pabrėžė, kad migracija bus kontroliuojama.
 
Priešrinkiminėje kampanijoje dalyvaujanti Leiboristų partija siekia išlaikyti JK bendrojoje Europos Sąjungos (ES) rinkoje ir muitų sąjungoje, tačiau atsisako ir toliau suteikti laisvą judėjimą. Tuo tarpu ES lyderiai ne kartą aiškiai pasakė, jog norint išlikti šiose rinkose, privalu leisti piliečiams laisvai keliauti.
 
T.May su konservatoriais svarbiausiu prioritetu „Brexit“ derybose laiko sieno kontrolės užtikrinimą bei migracijos kontrolę. Tuo tarpu leiboristai siekia nekontroliuojamos prieigos prie ES bendrosios rinkos išvengiant papildomų mokesčių.
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Jeremy Corbyn, brexit, laisvas judėjimas

Komentarai

Naujausi straipsniai