Tiesa.com   |   2017-03-05

„Brexit“ šalininkai spaudžia ministrus imigrantų ateitį nuspręsti per tris mėnesius

  
„Brexit“ šalininkai spaudžia ministrus imigrantų ateitį nuspręsti per tris mėnesius
© Flickr.com
BREXIT.

Jungtinės Karalystės parlamentarai ir vėl spaudžia premjerę Theresą May garantuoti imigrantų teises prasidėjus „Brexit“ procesui. Politikai reikalauja leisti visiems trims milijonams šiuo metu šalyje gyvenančių užsieniečių likti.

Opozicija, įskaitant ne vieną „Brexit“ kampaniją palaikiusį politiką, reikalauja ministrės pirmininkės užtikrinti minėtų atvykėlių ateitį. Pranešime spaudai parlamentarai dar kartą pabrėžė, kad imigrantai neturėtų būti naudojami lyg „mainų žetonai“.
Šiam prašymui įgyvendinti net siūlomas konkretus laikotarpis. Parlamentarų, kurių priešakyje už pasitraukimą iš ES pasisakęs Michaelas Gove'as, rašte ministrai raginami per tris mėnesius nuo 50 straipsnio įsigaliojimo garantuoti imigrantų teises ir sutvarkyti reikiami formalumai, leidžiantys šiuo metu gyvenantiems šalyje, pasilikti be jokių rūpesčių.
 
Ministrų teigimu, ES piliečių statuso nustatymas artėjančiose derybose bus laikomas svarbiausiu punktu, tuo pačiu metu jiems reikia užtikrinti ir JK piliečių teises. Pasitraukimo iš ES komiteto vadovas Hilary'is Bennas tikina, kad būtų nesąžininga priversti imigrantus laukti dvejus metus, kol bus baigtos derybos, kad jie sužinotų savo likimą ir turi būti nustatytas konkretus, trumpas laikotarpis.
 
„ES piliečiai, atvykę čia gyventi ir dirbti ženkliai prisidėjo prie ekonomikos ir kultūrinio šalies gyvenimo. Jie sunkiai dirbo, mokėjo mokesčius, integravosi, sukūrė šeimas ir įleido šaknis. Nors vyriausybė siūlo leisti imigrantams likti, jie nesiūlo garantuoto užtikrinimo, kad teisės ir statusas, kuriuos jie turėjo iki šiol, išliks. Tai turėtų būti užtikrinta", - sakė H.Bennas.
 
 
 
 
  

Žymos: Imigrantai, brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai