Tiesa.com   |   BBC   |   2018-02-22

„Brexit“ priešininkų autobuso kelyje – valdžios kliūtys 

  
„Brexit“ priešininkų autobuso kelyje – valdžios kliūtys
© Twitter nuotr.
Autobusas lanko miestus visoje šalyje.
Šis autobusas primena tą, kuris 2016 metais po šalį važinėjo agituodamas balsuoti už „Brexit“

Oxford’o taryba sukritikuota už tai, kad uždraudė prieš „Brexit“ nukreiptos kampanijos autobusą statyti miesto gatvėse.

asidėjusio turo „Is it worth it?“ („Ar verta?“) organizatoriai po šalį keliauja raudonos spalvos autobusu, ant kurio didžiuliu šriftu užrašyta, jog „Brexit“ šaliai kainuos po 2 milijardus svarų sterlingų per savaitę.
Taip siekiama priminti, kad besitraukdama iš Europos Sąjungos JK bendrijai privalės sumokėti apie 40 milijardų £.
 
Šis autobusas primena tą, kuris 2016 metais po šalį važinėjo agituodamas balsuoti už „Brexit“, o ant minėtos transporto priemonės (kuri irgi buvo raudona) šono buvo užrašas, jog pasitraukimas iš ES britams leis sutaupyti po 350 milijonų svarų sterlingų, kurie sumokami į ES biudžetą.
 
Į Oxford’ą atvykęs kampanijos „Is it worth it?“ autobusas sustojo prieš Balliol koledžą, kuriame kadaise studijavo ir šią mokslo įstaigą baigė dabartinis JK užsienio reikalų ministras Boris’as Johnson’as – aršus „Brexit“ šalininkas. Tačiau autobusą liepta patraukti.
 
Oxford’o Europos asociacijos sekretorius Jonh’as Tanner’is šį draudimą pavadino neįprastu išpuoliu prieš laisvą žodį, o miesto valdžia atrėžė, jog vadovaujasi šalyje galiojančiais teisės aktais – dar 1986 metais priimtu vietos savivaldos įstatymu, kuris yra vienodas visiems ir draudžia gatvėje statyti transporto priemones ar ženklus, informuojančius apie kokį nors renginį.
Tuo tarpu kampanijos dalyviai įžvelgė ryšį tarp JK valdančios ir šalį iš ES bandančios išvesti konservatorių vyriausybės bei Oxford’o valdžios: čia valdančiąsias pozicijas irgi užima tos pačios partijos atstovai.
 
Londone startavęs ir iki kovo mėnesio po visą JK važinėjantis „Is it worth it?“ autobusas pirmą kartą susidūrė su tokiu draudimu. Kampanijos dalyviai tikino, kad yra gavę visus reikiamus leidimus ir pasinaudos visomis teisinėmis priemonėmis apskųsti Oxford’o valdžios sprendimą.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Oxford, konservatoriai , Autobusas, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai