Tiesa.com   |   2017-04-12

„Brexit“: prieš balsavimą įvykdyta kibernetinė ataka

  
„Brexit“: prieš balsavimą įvykdyta kibernetinė ataka
© Pixabay.com
Likus kelioms valandoms iki rinkėjų registracijos pabaigos buvo sutrikdyta tinklalapio veikla.
Svetainės strigimas turėjo kibernetinio išpuolio požymių.

Tinklalapio, kuriame reikėjo registruotis balsavimui dėl „Brexit“, užstrigimas pernai galėjo būti užsienio valstybių bandymas kištis į referendumą. Įtariama, kad pernai birželį prieš vyriausybės tinklalapį buvo įvykdyta kibernetinė ataka.

Paprašius gyventojų įvertinti vyriausybės darbą dėl išstojimo iš ES paaiškėjo šokiruojantys faktai. Viešojo valdymo ir konstitucinių reikalų komitetas išreiškė susirūpinimą dėl galimai įvykdyto išpuolio. Nors parlamentarai neįvardina, kas galėjo atlikti šį nusikaltimą, žinoma, kad Rusija bei Kinija naudoja kibernetines atakas, paremtas masine psichologija.
Pirmieji įspėjimai pasigirdo po to, kai plačiai nuskambėjo Rusijos bandymai kištis į užsienio šalių rinkimus, įskaitant ir JAV prezidento. Pernai birželio 7-ąją, likus vos kelioms valandoms iki registravimosi balsavimui pabaigos, tam skirta svetainė užstrigo.
 
Vyriausybės teigimu, tądien nutiko precedento neturėjęs įvykis, kuomet 500 tūkst. rinkėjų bandė užsiregistruoti balsavimui paskutinę dieną. Komitetas išsiaiškino, kad pastarasis svetainės strigimas turėjo kibernetinio išpuolio požymių. Jo metu buvo panaudotas programišių mėgstamas būdas – įsilaužti į svetainę ir ją valdyti iš vidaus.
 
Parlamentarai įsitikinę, kad referendumo rezultatams įtakos minėta ataka neturėjo, tačiau teigia ateityje labiau pasirūpinsią saugumu.
 
  

Žymos: kibernetinė ataka, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai