Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2017-03-28

„Brexit“: paskelbta, kiek truks derybos

  
„Brexit“: paskelbta, kiek truks derybos
© Flickr.com
T.May tikina, kad su Europos Sąjunga susitars per 18 mėnesių.
Nebėra jokio racionalaus paaiškinimo, kodėl referendumas turėtų neįvykti.

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May patvirtino, kad „Brexit“ derybas turės baigti per 18 mėnesių. Teigiama, kad po to Škotija galės rengti antrąjį referendumą dėl nepriklausomybės.

Į šį pareiškimą netruko sureaguoti ir Škotijos ministrė Nicola Sturgeon, tvirtindama, kad dabar nebėra jokio racionalaus paaiškinimo, kodėl referendumas turėtų neįvykti. Taip pat, škotai turės pakankamai informacijos, kad galėtų nuspręsti savo ateitį.
Anksčiau T.May sukritikavo Škotijos referendumo planus sakydama, kad nežinant, kas bus po derybų su ES, škotai negalės balsuoti remdamiesi faktais, todėl neleido rengti balsavimo per artimiausius dvejus metus, kaip buvo suplanavusi N.Sturgeon.
 
Tačiau Škotų nacionalistų partijos narys, atstovaujantis šalį derybose, Mike'as Russellas viešai pareiškė, kad premjerė pažadėjo derybas suderinti per 18 mėnesių. Dar pusmetis, pasak politiko, bus paliktas patvirtinimui.
 
„Tai laikotarpis, kurį mes pasižymėjome savo planuose. Tad turime susitarimą, kad po minėto laikotarpio škotai turės pakankamai informacijos, kad galėtų priimti sprendimą referendume“, - sakė M.Russellas.
50-ajame straipsnyje, kuris įsigalios jau šį mėnesį, rašoma, kad derybos gali trukti iki dvejų metų, bet Europos Parlamentui vistiek reikės pusmečio patvirtinimui.
 
  

Žymos: Škotija, Referendumas, brexit, Theresa May, Nicola Sturgeon

Komentarai

Naujausi straipsniai