Tiesa.com, URM   |   2019-05-11

,,Brexit“ paskatino piliečių diskusijas ES valstybėse narėse

  
,,Brexit“ paskatino piliečių diskusijas ES valstybėse narėse
© urm

Gegužės 9 dieną Europos dienos proga Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir Klaipėdos miesto savivaldybė klaipėdiečius kvietė į viešą diskusiją „Kaip Brexit pakeis mano gyvenimą?“, vykusią Klaipėdos universitete.

,,Po ,,Brexit“ referendumo suaktyvėjo diskusijos apie ES ateitį ir vertybes, kurios vienija visas valstybes nares.
,,Brexit“ paskatino dialogą tarp visuomenės ir politikų, žmonės pradėjo daugiau domėtis Europos Sąjungos reikalais, dalintis vizijomis dėl jos ateities ir diskutuoti su sprendimų priėmėjais“, – teigė Užsienio reikalų ministerijos Europos Sąjungos departamento patarėja Jurgita Germanavičienė.
 
Renginio metu įžvalgomis apie ,,Brexit“ procesą, jo priežastis bei poveikį Europos Sąjungai ir Lietuvai kartu su Klaipėdos jaunimu ir akademinės bendruomenės nariais taip pat dalinosi Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala, žurnalistas Vladimiras Laučius ir Klaipėdos Jaunųjų konservatorių lygos narys Mantas Vičius.
 
Diskusijos dalyviai aktyviai diskutavo ir apie galimą „Brexit“ įtaką Europos Sąjungos ateičiai, svarstė, kodėl šis procesas taip ilgai trunka ir ar jis gali pasikartoti ir kitose valstybėse narėse.
 
Diskusijos dalyviai domėjosi praktiniais padariniais Lietuvos piliečiams, verslui, ES politikai. Diskusija „Kaip Brexit pakeis mano gyvenimą?“– Užsienio reikalų ministerijos renginių ciklo ,,Mano Europa“ ir ,,Klaipėda-Europos jaunimo sostinė 2021 m.” bendras renginys.
  

Žymos: Anglija, Europos Sąjunga,, ES, brexit, diskusijos

Komentarai

Naujausi straipsniai