tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-01-14

„Brexit”: Parlamentarai reikalauja balsavimo

  
„Brexit”: Parlamentarai reikalauja balsavimo
© flickr.com
Parlamentarai nori dalyvauti priimant sprendimą.
Tai bus labai sudėtingas uždavinys ir jo pasekmės palies mus visus.

Parlamentarai pareikalavo, jog Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May iki vasario mėnesio vidurio pristatytų „Brexit” strategiją ir pareikalautų „pereinamojo pasitraukimo iš ES laikotarpio.”

 Parlamentarų grupė „Brexit Select Comitee” reikalauja, jog derybų planas būtų pateiktas kaip atskiras ir aiškus dokumentas, o ne kaip patariamojo pobūdžio užrašai. Jie taip pat nori, kad galutinį sprendimą dėl „Brexit” plano balsavime priimtų parlamentas.
Jei „Brexit” derybų planas parlamentui ir visuomenei bus pateiktas vėliau nei vasario mėnesio viduryje, parlamentarams neužteks laiko su juo susipažinti ir jį tinkamai įvertinti.
Parlamentaras Hillary Benn aiškino: „Tai bus labai sudėtingas uždavinys ir jo pasekmės palies mus visus”.
 
Premjerė Theresa May yra pareiškusi, jog iki šių metų kovo mėnesio pabaigos aktyvuos Lisabonos sutarties 50 straipsnį ir pradės oficialias derybas dėl JK pasitraukimo iš ES. Tačiau iki šiol nežinoma, kokį derybų scenarijų vyriausybė yra numačiusi.
 
Tiek parlamentarus, tiek JK gyventojus neramina vyriausybės pozicija pagrindiniais derybų klausimais: imigracijos kontrolė, laisvas ES piliečių judėjimas, prieiga prie bendros Europos ekonominės erdvės.
 
Kitą savaitę premjerė Theresa May sakys kalbą, kurioje turėtų atskleisti daugiau „Brexit” detalių.
 
  

Žymos: Parlamentas, Theresa May, brexit europos sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai