Tiesa.com   |   2017-07-22

„Brexit”: Paaiškėjo, kiek laiko truks laisvas žmonių judėjimas

  
„Brexit”: Paaiškėjo, kiek laiko truks laisvas žmonių judėjimas
© Pexels
Vyriausybė svarsto „pereinamojo laikotarpio” svarbą.
Laisvas žmonių judėjimas tarp ES ir JK gali trukti dar mažiausiai keturis metus po pasitraukimo iš Sąjungos.

Jungtinės Karalystės (JK) iždo kancleris Philipas Hammondas teigė esantis tikras, kad jam pavyko gauti ministrų kabineto palankumą ir įtikinti kolegas dėl pereinamojo laikotarpio pasitraukus iš Europos Sąjungos (ES) svarbos. Taip, esą, bus apsaugotas verslas, o laisvas žmonių judėjimas truks mažiausiai dar du metus po „Brexit”

Dienraštis „The Times” paskelbė, kad premjerė Theresa May yra pasiruošusi sutikti su dviejų metų pasiūlimu. Tačiau kitų šaltinių teigimu, laisvas žmonių judėjimas tarp ES ir JK truks dar mažiausiai keturis metus po pasitraukimo iš Sąjungos, - pranešė „The Guardian”.
Ph.Hammondo teigimu, staigus ryšių su ES nutraukimas 2019 m. kovo 29 d., kaip dabar planuojama, šalyje suketų chaosą o bene labiausiai būtų paveiktas verslo sektorius.
 
Vyriausybė kol kas nepatvirtino informacijos, kad Th.May yra pasiruošusi sutikti dėl pasiūlymo laisvą žmonių judėjimą pratęsti mažiausiai dviem metams po „Brexit”. Tačiau anksčiau ministrė pirmininkė yra pabrėžusi palaikanti „pereinamojo laikotarpio” idėją siekiant išvengti galimo šoko šalies ekonomikai.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, brexit, Theresa May, laisvas judėjimas, Philip Hammond

Komentarai

Naujausi straipsniai