Tiesa.com   |   BNS   |   2017-05-31

„Brexit”: NHS nesugebės susitvarkyti su grįžtančiais britų emigrantais

  
„Brexit”: NHS nesugebės susitvarkyti su grįžtančiais britų emigrantais
© Pixabay nuotr.
Po „Brexit” NHS nesugebėtų aptarnauti į JK grįžusių britų emigrantų.
NHS išgyveno krizę dar prieš „Brexit” ir jautė spaudimą dėl varžančio finansavimo bei augančių darbuotojų problemų.

Trečiadienį paskeltos nepriklausomo tyrimo išvados atskleidė, kad jei į Didžiąją Britaniją grįžti susiruoštų visi Europos Sąjungos (ES) šalyje gyvenantys britai emigrantai, šalies sveikatos apsaugos sistema paprasčiausiai neatlaikytų spaudimo.

„Kitose ES šalyse gyvenantys britų pensininkai NHS atneštų nepakeliamą finansinę naštą”, sakoma ataskaitoje.
Šiuo metu sveikatos paslaugas įvairiose ES šalyse gauna maždaug 190 tūkst. britų pensininkų. Didžiosios Britanijos nacionalinei sveikatos apsaugos tarnybai (NHS) už šias paslaugas kasmet sumoka maždaug po 550 mln. eurų.
 
Tačiau, remiantis labdaros organizacijos „Nuffield Trust“ tyrimu, jeigu britai pensininkai sugrįžtų namo, šios išlaidos galėtų išaugti iki 1,1 mlrd. eurų nes medicinos paslaugų įkainiai Britanijoje didesni negu daugelyje kitų ES šalių.
 
Jeigu NHS tektų priimti žmones, kuriais šiuo metu rūpinasi užsienio medicinos įstaigos, reikėtų sukurti papildomų lovų vietų – faktiškai atidaryti dvi naujas ligonines.
 
Pagal Bendrijos savitarpio pagalbos schemą, britų pensininkai ES šalyse turi teisę į tas pačias medicinines paslaugas kaip ir vietos gyventojai.
„NHS išgyveno krizę dar prieš „Brexit” ir jautė spaudimą dėl varžančio finansavimo bei augančių darbuotojų problemų“, – sakė ataskaitos autorius Markas Dayanas. „Pasitraukiamas iš ES dar labiau pagilins šias problemas“, – perspėjo jis.
 
Ataskaitoje taip pat perspėjama, kad sumažėjusi imigracija turės įtakos medicinos darbuotojų iš kitų ES šalių, nuo kurių NHS yra labai priklausoma, skaičiaus sumažėjimui.
 
„Per „Brexit“ derybas politikai privalo iškelti į priekį sveikatos apsaugos paslaugų ir jų pacientų klausimą, kad sumažintų poveikį, kurį pasitraukimas iš ES darys sveikatos ir socialinės apsaugos sektoriams visoje Jungtinėje Karalystėje“, – sakė Markas Porteris iš Britanijos medikų asociacijos.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai