tiesa.com, bns.lt   |   2019-02-15

„Brexit“ kelia grėsmę ES automobilių pramonei

  
„Brexit“ kelia grėsmę ES automobilių pramonei
© Pixabay.com
Visi mes jaučiame, jog artėja kažkas blogo

Vadinamasis kietasis „Brexit“ gali turėti „labai dramatiškų“ pasekmių“ Europos automobilių pramonei, įspėjo Europos automobilių gamintojų asociacijos (ACEA) vadovas.


Carlosas Tavaresas, kuris taip pat vadovauja Prancūzijos automobilių gamybos grupei PSA, Londoną ir Briuselį paragino susitarimą dėl prekybos pasiekti iki Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos, o tai įvyks jau kovo 29 dieną.
„Visi mes jaučiame, jog artėja kažkas blogo... Visi rengiasi neigiamam poveikiui“, – pareiškė jis per Paryžiuje įvykusią spaudos konferenciją.
 
„Kietasis“ „Brexit“ „turės labai dramatiškų pasekmių Europos automobilių pramonei“, – įspėjo C. Tavaresas.
 
Svaro kursas greičiausiai smuks „ir daugeliui automobilių gamintojų greičiausiai teks padidinti kainas, nes jos norės išsaugoti savo pelno maržas, o tai išprovokuos Didžiosios Britanijos rinkos griūtį“, – pažymėjo jis.
 
Susitarti dėl prekybos iki kovo 29 dienos termino Didžiąją Britaniją ir ES taip pat spaudžia JAV automobilių gamintoja „Ford“, Didžiojoje Britanijoje turinti 13 tūkst. darbuotojų, pranešė naujienų agentūros AFP šaltiniai bendrovėje.
 
„Ford“ Didžiosios Britanijos ministrei pirmininkei Theresai May pranešė apie tai, ko bendrovė gali būti priversta imtis „kietojo“ „Brexit“ atveju. Be kita ko, buvo paminėta, kad „Ford“ gali savo gamybą iš Didžiosios Britanijos perkelti į Europą, pažymėjo šaltiniai.
 
Sausio 24 dieną „Ford“ pareiškė, kad „Brexit“ be sutarties jai atsieitų maždaug 800 mln. JAV dolerių.
  

Žymos: Europos Sąjunga, Automobiliai, Pramonė, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai