tiesa.com   |   reuters.com   |   2017-02-12

„Brexit”: Jungtinė Karalystė suskaldys Europą

  
„Brexit”: Jungtinė Karalystė suskaldys Europą J.C. Junker mano, jog ES neišnaudos galimybės pademonstruoti vienybę.
Nebus vieningos Europos Sąjungos.

Europos Komisijos prezidentas Jean-Claude Junker prisipažino, jog baiminasi, kad Jungtinė Karalystė „Brexit” derybų procese suskaldys likusias Europos Sąjungos šalis.

 „ES šalys to dar nežino, bet Jungtinė Karalystė labai gerai žino, kaip tai padaryti”, – įsitikinęs Jean-Claude Junker. „Jungtinė Karalystė vienai ES šaliai derybų metu gali pažadėti vieną, kitai gali pažadėti kitą, o trečiai – dar kitką. O viso to galutinis rezultatas bus toks, jog nebus vieningos Europos”, – Deutschlandfunk radijui sakė J.C.Junker.
Jungtinė Karalystė ketina aktyvuoti 50 Lisabonos sutarties straipsnį ir pradėti derybas dėl pasitraukimo iki šių metų kovo mėn. pabaigos. Šios derybos bus didelis išbandymas ir Europos Sąjungai, kuri susiduria su tokiomis problemomis kaip pabėgėlių krizė, Graikijos finansinės problemos ir Donaldo Trumpo išrinkimas JAV prezidentu. Taip pat šiais metais Olandijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje vyks rinkimai, kuriuose gali dominuoti ES priešiškai vertinančios populistinės partijos.
 
J.C. Junker sakė: „Dabar visi sako: štai didysis ES šansas, galimybė susiburti ir pademonstruoti vienybę. Tačiau aš abejoju, kad taip atsitiks, nes Jungtinė karalystė lengvai suskaldys ES nares”.
 
  

Žymos: brexit europos sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai