Tiesa.com   |   2017-07-04

„Brexit”: jei referendumas vyktų dabar, žmonės norėtų likti ES

  
„Brexit”: jei referendumas vyktų dabar, žmonės norėtų likti ES
© Pexels
Britai pakeitė nuomonę dėl „Brexit”.
Dauguma apklaustųjų mano, kad geriausias žingsnis šiuo metu būtų sustabdyti derybas ir pradėti dirbti dėl grįžimo į ES.

Naujausia kompanijos Wsurvaition” atlikta JK gyventojų apklausa atskleidė idomų faktą. Jei referendumas dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) vyktų dabar, šalies gyventojai balsuotų už pasilikimą Sąjungoje.

Apklausos rezultatai atskleidė, kad šiuo metu dauguma, t.y. 54 proc. britų remtų pasilikimą ES, o pasitraukti norėtų kur kas mažiau nei prieš metus – 46 proc.
Tiesa, dauguma vis dar remia Theresą May derybose dėl „Brexit”. 51 proc. mano, kad premjerė derybose pasieks geresnio rezultato nei opozicijos lyderis Jeremy Corbynas. Jį palaiko 35 proc.
 
Dauguma apklaustųjų mano, kad geriausias žingsnis šiuo metu būtų sustabdyti derybas ir pradėti dirbti dėl grįžimo į ES. Trečdalis apklaustųjų netgi pritarė mokesčiui, kad šalis ir toliau galėtų būti naudotis bemuitės sąjungos privalumais.
 
Paaiškėjo, kad dabartinės Vyriausybės strategiją palikti ES muitų sąjungą ir užmegsti naujus prekybinius ryšius su kitomis šalimis remia tik ketvirtadalis JK piliečių.
 
47 proc. britų teigia neremiantys referendomumo dėl galutinio susitarimo dėl „Brexit”, tuo tarpu 46 proc. mano, kad JK piliečiai turi turėti galutinį žodį sprendime dėl pasitraukimo iš ES.
 
 
  

Žymos: Referendumas, Jeremy Corbyn, brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai