Tiesa.com   |   BBC.com   |   2018-06-23

„Brexit“ iš JK veja dar vieną stambų darbdavį

  
„Brexit“ iš JK veja dar vieną stambų darbdavį
© Matt Czarnocki nuotr.
BMW JK gamina ir britų pasididžiavimą „Mini“.
Vokiečių kompanijai aiškumo reikia iki šios vasaros pabaigos

Jeigu artimiausius laiku iš britų valdžios atstovų nesulauks aiškumo dėl ateities politikos, iš Jungtinės Karalystės ketina pasitraukti automobilių gamintojas BMW.

Apie tai viešai paskelbė BMW britų padalinio vadovas Ian’as Robertson’as – automobilių gamintojai nori žinoti, ar po „Brexit“ JK išliks muitų sąjungoje, kuri žymiai palengvina eksportą ir importą tarp sąjungos narių, sumažina tarpusavio prekybos išlaidas.
Kol kas nėra garantijos, ar JK išsaugos narystę ir galės naudotis muitų lengvatos.
 
BMW tai žinoti yra itin svarbu, mat JK gaminama produkcija – automobiliai „Mini“ ir „Rolls Royce“ – itin jautriai susijusi su importo ir eksporto procedūromis bei apmokestinimu.
 
Teigiama, kad vokiečių kompanijai aiškumo reikia iki šios vasaros pabaigos. Kalbama, kad kitaip bus imtasi drastiškų sprendimų ir BMW paliks šalį, kurioje šiuo metu yra suteikusi darbo vietas 8 tūkst. žmonių. Gamyklos įsikūrusios Oxford'e, Goodwood'e, Swindon'e ir Hams Hall'e.
 
Britų vyriausybė aiškaus atsakymo kol kas neturi, tačiau skelbia, jog per „Brexit“ derybas bus pasiektas verslui palankus susitarimas.
Šią savaitę analogišką pranešimą paskelbė prancūzų lėktuvų gamintojas „Airbus“, kuris JK šiuo metu suteikia darbo vietas 14 tūkst. žmonių. Prancūzai irgi žada trauktis iš šalies, jeigu nesulauks aiškios britų vyriausybės pozicijos.
 
 
  

Žymos: brexit, bmw, muitų sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai