Tiesa.com   |   2017-06-23

„Brexit“: imigrantams bus užtikrinamas rezidento statusas

  
„Brexit“: imigrantams bus užtikrinamas rezidento statusas
© imago/Xinhua
Theresa May Europos Sąjungai pareiškė norinti lygių teisių britams ir imigrantams.
Ministrė pirmininkė siūlo, kad ES piliečiams, gyvenantiems JK bent penkerius metus automatiškai būtų suteikiamas rezidento statusas.

Jungtinės Karalystės (JK) ministrė pirmininkė Theresa May pažadėjo, kad šiuo metu šalyje gyvenantys Europos Sąjungos (ES) piliečiai po „Brexit“ nebus išvaromi. Su sąlyga, kad tas pats galios ir JK piliečiams kitose šalyse.

ES Tarybai premjerė pareiškė nenorinti, kad imigrantų šeimos būtų išskiriamos, tad būtina garantuoti užtikrintumą 3 milijonams ES imigrantų, gyvenančių JK. Taip pat T.May labai aiškiai nurodė, kad šis pasiūlymas įsigalios tik tuomet, jeigu toks pats bus pritaikomas ir kitose ES šalyse gyvenantiems britams.
Ministrė pirmininkė siūlo, kad ES piliečiams, gyvenantiems JK bent penkerius metus iki atsiskyrimo nuo Europos Sąjungos automatiškai būtų suteikiamas rezidento statusas. Tai reiškia, garantuojama galimybė gauti socialines paslaugas, išsilavinimą bei sveikatos apsaugą lygiai taip pat, kaip britams.
 
Trumpiau šalyje gyvenantys ES piliečiai gaus teisę pasilikti tol, kol sueis penkeri metai. Atvykusiems į šalį po derybų, bet prieš išstojimą iš ES 2019-aisiais bus suteikiamas vadinamasis „malonės laikotarpis“ – dveji metai, per kuriuos imigrantas privalės susitvarkyti savo statuso JK dokumentus.
 
T.May taip pat pažadėjo panaikinti 85 puslapių ilgio imigrantams skirtą teisės gyventi JK formą, kuri iki šiol sulaukė gausybės kritikos. Kol kas neaišku ar rezidento statusą turintiems žmonėms bus leidžiama atsivežti vaikus bei sutuoktinius ir kokiomis sąlygomis tai vyks.
 
 
  

Žymos: Imigrantai, brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai