tiesa.com   |   independent.com   |   2017-02-03

„Brexit”: imigracijos kontrolė prasidės negreitai?

  
„Brexit”: imigracijos kontrolė prasidės negreitai?
© flickr.com
Nėra žinoma, kaip bus užtikrinta imigracijos kontrolė.
Laisvas žmonių judėjimas tęsis dar ilgai.

Vakar paskelbtame „Baltąjame dokumente”, kuriame paaiškintas JK pasitraukimo iš ES procesas, teigiama, jog imigracijos kontrolė gali būti įgyvendinta palaipsniui, o ne iš karto (phased implementation).

 Vakar Jungtinės Karalystės parlamente įsiliepsnojo dideli ginčai paaiškėjus, kad „Baltieji dokumentai” teigia, jog imigracijos iš Europos Sąjungos šalių kontrolė gali būti įgyvendinama palaipsniui, o ne iš karto. Tai reikštų, jog laisvas žmonių judėjimas ir migracija tęstųsi dar daug metų, kol būtų įvesta visiškai sienų kontrolė.
Narystę Europos Sąjungoje palaikantys politikai teigia, jog tokia dokumento formuluotė rodo, kad laisvas žmonių judėjimas tęsis dar ilgai, nepaisant to jog JK pasitrauks ir iš ES, ir iš Europos bendros ekonominės erdvės. „Ukip” nariai mano, jog toks sprendimas parodytų žmonėms, jog vyriausybė imigracijos kontrolės nelaiko prioritetiniu klausimu derybose su ES.
 
Apie imigracijos kontrolę „Baltuosiuose dokumentuose” rašoma: „Imigracijos kontrolė gali būti įvesta palaipsniui tam, kad būtų tinkamai pasiruošta naujiems įstatymams. Toks pereinamasis laikotarpis duotų laiko verslui ir individualiems asmenims pakankamai laiko priimti sprendimus ir pasiruošti naujiems įstatymams”.
 
 
 
  

Žymos: laisvas judėjimas, brexit europos sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai