Tiesa.com, bbc.co.uk   |   2019-05-18

„Brexit”: į išstojimo susitarimą turėtų būti įtrauktas pakartotinis referendumas

  
„Brexit”: į išstojimo susitarimą turėtų būti įtrauktas pakartotinis referendumas
© facebook nuotrauka

Pasak šešėlinio „Brexit” sekretoriaus sero Keiro Starmerio, vyriausybė turėtų įtraukti antrą referendumą į „Brexit” reglamentavimą, dėl kurio parlamentarai balsuos birželį.

K. Starmeris įsitikinęs, kad antras referendumas priverstų reikalus pajudėti iš sąstingio, kuriame jie dabar yra.  

Leiboristų ir vyriausybės derybos bandant rasti kompromisinį „Brexit” susitarimą penktadienį nutrūko nepasiekus rezultato.  

Theresa May teigė neatmetanti galimybės pateikti skirtingas „Brexit” galimybes parlamentarams, kad pamatyti, kurios jų yra priimtiniausios daugumai.  

Leiboristai siekia žymių pokyčių vyriausybės sudarytoje išstojimo iš ES sutartyje arba priešlaikinių rinkimų, tačiau jei šie du scenarijai nebus įmanomi, sakosi palaikysiantys reikalavimą skelbti antrą referendumą.
Kalbėdamas su BBC Radio 4 laida „Today” seras Keiras Starmeris užsiminė, kad vyriausybė turėtų siekti tolimesnių pokyčių politinėje deklaracijoje, kuri turės didelę įtaką JK santykiams su Europos Sąjunga po „Brexit”.  

Jis pridūrė: „arba, žinoma, jie galėtų sulaužyti stagnaciją paskelbdami antrą referendumą”.  
 
„Kad ir kas nutiktų, jie privalo rasti būdą pajudėti iš sąstingio zonos. Turime penkis su puse mėnesio - atrodo, kad tai nemažas laiko tarpas, tačiau pasiekus vasaros pertrauką mes turėsime vos dvi savaites rugsėjį ir dvi savaites spalį.”  
  

Žymos: brexit, brexit europos sąjunga, antras referendumas, Brexit sutartis

Komentarai

Naujausi straipsniai