Tiesa.com   |   BBC inf.   |   2017-07-09

„Brexit“ gali niekada neįvykti

  
„Brexit“ gali niekada neįvykti
© Flickr nuotr.
Patyręs politikos vilkas V. Cable'as mano, kad dar yra šansų užkirsti kelią „Brexit“
Žmonės supras, kad mes nebalsavome už tai, kad būtume neturtingesni

Nors Jungtinė Karalystė turi aiškų planą iš Europos Sąjungos pasitraukti per ateinančius dvejus metus, žinomas šalies politikas viešai priminė galimybę, kad „Brexit“ vis dar gali neįvykti.

Sekmadienį ryte BBC televizijos politikos apžvalgininko Andrew Marr’o pokalbių laidoje viešėjęs buvęs JK verslo ministras Vince’as Cable’as pareiškė, jog didžiuliai pasidalijimai pagrindinėse valstybės partijose (konservatorių ir leiboristų) bei prastėjantys JK ekonominiai rodikliai gali priversti žmones apsigalvoti.
„Pradedu manyti, kad „Brexit“ niekada neįvyks“, – sakė 2010-2015 metais ministro bei britų prekybos tarybos prezidento pareigas ėjęs politikas.
 
Pasak jo, antrasis referendumas galėtų būti išeitis iš blogėjančios situacijos.
 
„Žmonės supras, kad mes nebalsavome už tai, kad būtume neturtingesni, todėl vėl gali būti keliamas narystės ES klausimas“, – kalbėjo V. Cable’as.
 
Šis politikas laikomas pagrindiniu pretendentu tapti kitu liberaldemokratų partijos vadovu. Ši partija tvirtai laikosi pozicijos rengti pakartotinį referendumą dėl „Brexit“. Per pakartotinius parlamento rinkimus birželį ši partija pagerino savo pozicijas ir gavo 12 vietų bendruomenių rūmuose ir neturi didesnės įtakos priimant sprendimus.
Vis dėlto V. Cable’as tikina, jog galėtų kooperuotis su bet kuo, kad tik pavyktų blokuoti dabartinę valdžios poziciją, vadinamąjį „kietąjį“ „Brexit“ variantą, reiškiantį, kad po dviejų metų JK griežtai apribos imigraciją ir neteks prekybos sutarties su ES.
 
 
  

Žymos: BBC, brexit, vince cable

Komentarai

Naujausi straipsniai