Tiesa.com   |   2017-03-14

„Brexit”: ES piliečių teisės garantuotos nebus (lietuvių bendruomenės komentaras)

  
„Brexit”: ES piliečių teisės garantuotos nebus (lietuvių bendruomenės komentaras)
© Pixabay nuotr.
Bendruomenių rūmuose istorinio balsavimo metu buvo atmesti siūlomi „Brexit” įstatymo pakeitimai.

Pirmadienio vakarą Bendruomenių rūmuose istorinio balsavimo metu buvo atmesti siūlomi „Brexit” įstatymo pakeitimai, kurie siekė dar prieš oficialiai pradedant Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) procesą, užtikrinti ES piliečių teises.

Atmetus pataisas šalies premjerei Theresai May buvo uždegta žalia šviesa be kliūčių įteisinti 50 straipsnį ir oficialiai pradėti „Brexit” procesą. Nors pasirodė pranešimų, kad „Brexit” gali prasidėti per artimiausias 24 val., Vyriausybė pranešė, kad šią savaitę procesas dar neprasidės.
 
Lietuvių bendruomenė JK taip pat inicijavo kreipimąsi į šalies premjerę Th. May. Prie iniciatyvos prisijungė JKLJS, LCLC ir LCCUK. Lietuvius JK vienyjančios organizacijos oficialiai kreipėsi į Bendruomenių rūmų narius, siekdami priminti visų Lietuvos piliečių indėlį į JK ekonominį, kultūrinį, socialinį ir akademinį gyvenimą.
 
„Skubėjome išsiųsti kreipimąsi iki vakar dienos svarstymo. Gaila, bet bendruomenių rūmai nusprendė atmesti pataisas, priimtas Lordų rūmų. Tai mus vėl grąžino į pradinę padėtį ir į nežinomybę. Po to, kai Th.May prieš mėnesį atsisakė suteikti ES šalių piliečiams garantijas, tas pareiškimas pasėjo didelę įtampą lietuvių tarpe. Nežinomybė ir neapibrėžtumas kelia didelį nerimą. Dėl tos priežasties dauguma puolė tvarkytis rezidento statusą, kas yra pirmasis žingsnis į Britanijos pilietybę”, - antradienio ryte kalbėjo JKLB pirmininkė Dalia Asanavičiūtė.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, brexit, Dalia Asanavičiūtė

Komentarai

Naujausi straipsniai