Tiesa.com   |   2017-06-20

BREXIT derybos: pirmiausiai tarsis dėl piliečių teisių

  
BREXIT derybos: pirmiausiai tarsis dėl piliečių teisių
© stop kadras
Derybos dėl „Brexit” prasidėjo konstruktyviai.
D. Davisas pažymėjo, kad „pradžia – daug žadanti“, tačiau priešakyje dar laukia dideli iššūkiai.

Pirmadienį, birželio 19 d. oficialiai pradėtos derybos tarp Europos Sąjungos (ES) ir Didžiosios Britanijos dėl „Brexit”.

Spaudos konferencijos metu JK „Brexit” sekretorius Davidas Davisas bei ES vyriausiasis derybininkas Michelas Barnier nurodė, kad pirmoji „Brexit“ derybų diena buvo vaisinga.
Derybininkams pavyko susitarti dėl artimiausių debatų programos bei apibrėžti pirmiausiai spręstinus iššūkius. Bendrai sutarta, kad vienas iš svarbiausių derybų aspektų - ypač JK ir Sąjungoje gyvenančių piliečių teisės.
 
Tiek M. Barnier, tiek ir D. Davisas teigė esantys patenkinti pirmąja derybų diena ir tvirtino, kad darbotvarkė bus įtempta, bet įgyvendinama.
 
M. Barnier nurodė, kad buvo susitarta, jog derybininkai pirmiausiai nagrinės Britanijoje gyvenančių ES piliečių ir Bendrijoje gyvenančių britų teisių klausimus bei būsimą Airijos ir Šiaurės Airijos sienos statusą. Pasak jo, kai bus padaryta pakankama pažanga sprendžiant šiuos reikalus, bus pradėtos derybos dėl būsimų prekybinių ES ryšių su Britanija.
 
Pasak D.Daviso, JK ministrė pirmininkė Theresa May per vėliau šią savaitę vyksiantį ES viršūnių susitikimą išdėstys pasiūlymus dėl tolimesnių Britanijoje gyvenančių europiečių teisių po atsiskyrimo.
 
„Premjerė vėliau šią savaitę informuos Europos lyderius apie JK požiūrį į šį klausimą per Europos vadovų Tarybos susitikimą, prasidėsiantį ketvirtadienį”, - bendros spaudos konferencijos su M.Barnier metu sakė „Brexit“ sekretorius.
 
„Pirmadienį planuojame paskelbti išsamų dokumentą, apibrėžiantį mūsų pasiūlymą. Manau, jis taps teisingu pagrindu siekti tolimesnio susitarimo“, - pridūrė jis.
D. Davisas pažymėjo, kad „pradžia – daug žadanti“, tačiau priešakyje dar laukia dideli iššūkiai.
 
 
 
  

Žymos: Derybos, brexit, Davidas Davisas, Derybos dėl Brexit, Michelas Barnier

Komentarai

Naujausi straipsniai