Tiesa.com   |   BNS   |   2017-05-01

„Brexit” buvusį Britanijos premjerą veja atgal į politiką

  
„Brexit” buvusį Britanijos premjerą veja atgal į politiką
© Wikimedia nuotr.
Pasak T.Blairo, rinkėjams reikia suteikti galimybę persigalvoti.
Pasak T.Blairo, rinkėjams reikia suteikti galimybę persigalvoti, kai taps aišku, kokios bus galutinės pasitraukimo iš ES sąlygos.

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tony Blairas pirmadienį pareiškė rimtai svarstantis grįžti atgal į politiką ir prisidėti prie kovos prieš „Brexit“.

Nors dešimtmetį Jungtinės Karalystės premjeru buvęs T. Blairas birželio 8-ąją vyksiančiuose parlamento rinkimuose nekandidatuos, politikas atskleidė norintis kurti politinį judėjimą ir prisidėti prie pastangų formuoti politikos debatus, Britanijai ruošiantis pradėti derybas dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES).
Pasak T.Blairo, rinkėjams reikia suteikti galimybę persigalvoti, kai taps aišku, kokios bus galutinės pasitraukimo iš ES sąlygos.
„Šis „Brexit“ reikalas suteikė man tiesioginės motyvacijos labiau įsitraukti į politiką, – laikraščiui „Daily Mirror“ sakė T.Blairas. – kažkam reikia susitepti rankas ir aš tai padarysiu.“
 
„Žinau, kad vos iškišiu galvą pro duris, ant manęs bus išlietas kibiras pamazgų, bet esu tikrai aistringai nusiteikęs dėl šio dalyko.“, – aiškino buvęs JK vadovas.
 
„Nenoriu atsidurti padėtyje, kai išgyvename šį istorijos momentą, o aš nieko nebūčiau pasakęs – tai reikštų, kad man ši šalis nerūpi. Bet man rūpi, – pridūrė politkas.
 
T.Blairas sakė, kad jo pastangos nebūtų kvietimas nepaisyti referendumo, per kurį buvo nubalsuota už išstojimą iš ES.
Vis dėlto jis pažymėjo, kad pasitraukti iš Europos bendrosios rinkos ir siekti laisvosios prekybos sutarties su Bendrija, kaip planuoja konservatorė Theresa May, reikštų savanoriškai „pasišalinti“ iš Europos aukščiausios lygos.
 
 
  

Žymos: tony blair, Brexit,

Komentarai

Naujausi straipsniai