Tiesa.com   |   BNS   |   2017-07-13

„Brexit”: Britanija pradeda pertvarkyti savo teisinę sistemą

  
„Brexit”: Britanija pradeda pertvarkyti savo teisinę sistemą Šis procesas leis užtikrinti „visiškai veikiančią teisinę sistemą“.
Ši sritis tiek Britanijai, tiek Briuseliui tebėra labai opi: abi šalys nesutaria, ar Europos Teisingumo Teismas toliau turės jurisdikciją Jungtinėje Karalystėje.

Ketvirtadienis Jungtinėje Karalystėje – svarbi diena. Šiandien šalies Vyriausybė oficialiai pradeda savo teisinės sistemos pertvarkymo procesą, kurį turi užbaigti iki „Brexit“, taip pat išdėstys savo pozicija dėl branduolinės saugos po šalies atsiskyrimo nuo ES.

„Didysis anuliavimo įstatymas“ (angl. The Great Repeal Bill) leis Britanijai priimti, pakeisti arba atšaukti tūkstančius Europos Sąjungos (ES) teisės aktų, kuriuos turėjo įtraukti į savo teisinę sistemą būdama ES narė.
Šis procesas leis užtikrinti „visiškai veikiančią teisinę sistemą“, kai JK paliks bloką, sakė Londono vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Davidas Davisas. „Šis įstatymas leis mums palikti Europos Sąjungą esant visiškai užtikrintiems dėl tęstinumo ir kontrolės“, – sakė jis pranešime.
 
Tačiau pertvarkyti įstatymus, priimtus per ilgiau nei keturis dešimtmečius trukusią narystę, ir panaikinti 1972 metų Jungtinės Karalystės stojimo į Europos Bendrijas aktą nebus paprasta, juolab kad opozicijos partijos jau planuoja įstatymo pataisas.
 
„Vyriausybė negali savivaliauti naudodamiesi „Didžiuoju anuliavimo įstatymu“, – sakė Liberalų demokratų partijos pirmininkas Timas Farronas.
 
„Jeigu manėte, kad įstatymas dėl (Europos Sąjungos sutarties) 50-ojo straipsnio buvo sudėtingas, neapsigaukite – šis įstatymas bus pragariškas“, – pridūrė jis, turėdamas galvoje debatus parlamente prieš Britanijai inicijuojant „Brexit“ procesą.
Paraginus ES „Brexit“ vyriausiajam derybininkui Micheliui Barnier, Britanijos premjerės Theresos May Vyriausybė prieš derybas kitą savaitę paskelbs savo poziciją dėl trijų kitų svarbių klausimų.
 
„Privalome suprasti dėl ko sutariame, o dėl ko ne, kad galėtume iš tikrųjų tartis, – Briuselyje sakė M. Barnier. – Turime mažai laiko ir negalime lūkuriuoti.“
 
Europos Parlamente už „Brexit“ priežiūrą atsakingam Guy Verhofstadtui paskelbus, kad pasitraukusi iš Bendrijos JK negalės likti ES branduolinės veiklos priežiūros institucijos narė, Britanija ketina išdėstyti savo pozicija dėl branduolinės saugos klausimo.
 
Londonas taip pat planuoja paskelbti, kaip ketina pertvarkyti savo teisinę sistemą. Ši sritis tiek Britanijai, tiek Briuseliui tebėra labai opi: abi šalys nesutaria, ar Europos Teisingumo Teismas toliau turės jurisdikciją Jungtinėje Karalystėje.
Galiausiai vyriausybė paskelbs savo poziciją dėl ES narei taikomų privilegijų ir imunitetų skiriamų, įskaitant nekilnojamo turto ir mokesčių sritis.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, brexit, Europos teisingumo teismas

Komentarai

Naujausi straipsniai