Tiesa.com, Bbc.com   |   2019-03-22

„Brexit“ atšaukianti peticija sulaukė daugiau nei 2 mln. parašų

  
„Brexit“ atšaukianti peticija sulaukė daugiau nei 2 mln. parašų
© https://petition.parliament.uk/

Peticija, kuria prašoma Theresos May atšaukti „Brexit“ panaikinant 50 straipsnį, surinko daugiau nei 2,5 mln. gyventojų parašų. Parlamento peticijų komitetas socialiniame tinkle paskelbė, kad tokio aktyvumo jie dar nebuvo regėję, dėl ko vėliau sutriko tinklalapio veikla.

ES lyderiai Briuselyje sutarė dėl dviejų galimybių atidėti „Brexit“, kad būtų išvengta JK pasitraukimo be jokio plano kovo 29 d.
Šalies ministrės pirmininkės kabinetas teigė, jog Th. May „ne kartą minėjo nepalaikanti 50 straipsnio atšaukimo“. „Ministrė pirmininkė jau anksčiau išsakė savo poziciją, kad neįgyvendinti referendumo rezultatų būtų netinkamas demokratijos pavyzdys ir ji neketina nepalaikyti tokio sprendimo“, – pridūrė ministrės pirmininkės atstovai.
 
50 straipsnio atšaukimas – populiari tema socialiniame tinkle „Twitter“. Žmonės yra skatinami pasirašyti internete esančią peticiją. Peticijų komitetas skelbė, kad vienu metu per minutę buvo sulaukta daugiau nei 2000 parašų.
 
Peticiją pasirašiusiųjų asmenų žemėlapyje aiškiai matyti, kad daugiausia už 50 straipsnio – nuostatos dėl savanoriško ir vienašališko šalies išstojimo iš ES – atšaukimą balsuota Bristolyje, Edinburge, Mančesteryje, Oksforde, Londone, Kembridže ir Braitone.
 
Tiesa, nors ji sulaukė įspūdingo skaičio pasirašiusiųjų, tai nėra populiariausia peticija tinklalapyje. Peticija prašanti surengti antrą ES referendumą 2016-ųjų birželį sulaukė daugiau nei 4 mln. parašų ir ji net buvo svarstoma. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad tūkstančius parašų peticijoje paliko robotai.
 
Peticijas pasirašančiųjų internete yra prašoma pažymėti ar jie yra Britanijos piliečiai ar JK gyventojai bei patvirtinti savo vardą ir pavardė, elektroninio pašto adresą bei pašto kodą.
 
Išnagrinėjus šios peticijos duomenis paaiškėjo, kad 1,3 mln. parašų priklausė žmonės, teigiantiems, jog jie yra iš JK, 10 tūkst. – iš Prancūzijos, 6 tūkst. iš Ispanijos ir daugiau nei 4 tūkst. iš Vokietijos.
Šiuo metu yra tiriama, ar visi pasirašiusieji paticijoje tai darė savo noru, ar rezultatai nėra suklastoti ir ar savo balsą už 50 straipsnio atšaukimą atidavė ne „automatizuoti robotai“, rašo Bbc.com.
 
Ar ši peticija ką nors pakeis?
 
Parlamento tinklalapyje paviešintos ir parašų sulaukiančios peticijos retai kada tampa svarbių įstatymų pakeitimo priežastimi. Jos net negarantuoja, kad parlamente bus surengti debatai ta tema. Peticijų komitetas peticijas iš anksto atmeta tada, kai mano, jog JK valdžia dokumente pateikiamos problemos ar siūlymo spręsti ar įgyvendinti nesiruošia.
 
  

Žymos: Politika, Europos Sąjunga, Parlamentas, brexit, Theresa May, peticija, t

Komentarai

Naujausi straipsniai