Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-11-20

Besiruošiant „Brexit“ britams gali prireikti ir lietuvių pagalbos

  
Besiruošiant „Brexit“ britams gali prireikti ir lietuvių pagalbos
© Flickr nuotr.
Įstaigoms trūksta darbuotojų, galinčių registruoti ES piliečius.
Kaip pavyzdys pateikti „lenkai ir kiti Rytų europiečiai“, kurie galėtų dirbti registruojant savo tautiečius

Vidaus reikalų ministerija pripažino, kad ruošiantis Jungtinės Karalystės pasitraukimui iš Europos Sąjungos ne visus planus pavyksta įgyvendinti sklandžiai, todėl svarstoma galimybė kreiptis pagalbos į užsieniečius – tarp jų ir lietuvius.

Ministerijai pavaldžios įstaigos iki 2019 metų kovo pabaigos privalo įregistruoti visus ES piliečius, kurie iki pasitraukimo atvyko į JK.
Apytikriais duomenimis, šalyje tokių gyvena apie 3 milijonus. Tačiau pradėjus jų registravimą paaiškėjo, jog įstaigose šioms užduotims įvykdyti trūksta darbuotojų, o su turimais dabartiniais pajėgumais reiškia, kad kiekvienam specialistui teks sutvarkyti maždaug 1500 bylų.
 
Tai milžiniškas krūvis.
 
Todėl iki šiol registracijai jau pasamdyta 700 papildomų darbuotojų, o kitų metų pavasarį planuojama pasirašyti sutartis su dar 500 žmonių, patvirtino ministrė Amber Rudd.
 
Teigiama, kad tarp papildomų darbuotojų bus ir užsieniečių – kaip pavyzdys pateikti „lenkai ir kiti Rytų europiečiai“, kurie galėtų dirbti registruojant savo tautiečius.
 
Teisininkai ministerijai taip pat patarė supaprastinti registracijos tvarką siekiant išvengti tokių nesusipratimų, kaip rugpjūtį klaidingai išplatinti raginimai palikti šalį daugiau nei 100 JK teisėtai gyvenančių ES piliečių.
 
  

Žymos: brexit, es piliečiai, užsieniečių registracija

Komentarai

Naujausi straipsniai