Tiesa.com   |   BBC.com   |   2018-07-09

Atsistatydino „Brexit“ sekretorius: traukiasi lemiamu momentu

  
Atsistatydino „Brexit“ sekretorius: traukiasi lemiamu momentu
© parliament.uk nuotr.
D. Davis'as iš „Brexit“ proceso traukiasi lemiamu momentu.
Dėl to, geriausiu atveju, užimsime silpną poziciją derybose, o galbūt liksime ir be jokių galių

Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos procesui nuo jo pradžios vadovavęs David’as Davis’as artėjant lemiamam momentui traukiasi.

Apie D. Davis’o atsistatydinimą pranešta ankstų pirmadienio rytą. Jis „Brexit“ sekretoriumi buvo paskirtas 2016 metų vasarą ir vadovavo britų derybininkų grupei.
Savo pranešime apie atsistatydinimą D. Davis’as teigia, kad dabartinės JK politikos tendencijos ir taktika rodo, jog šalis nepaliks vieningosios ES rinkos ir muitų sąjungos, o britų užimama pozicija leis Briuseliui reikalauti dar daugiau nuolaidų.
 
„Dėl to, geriausiu atveju, užimsime silpną poziciją derybose, o galbūt liksime ir be jokių galių“, – aiškina savo pasitraukimą buvęs vyriausiasis derybininkas.
 
Netikėtas jo sprendimas priimtas po to, kai penktadienį ministrų kabinetas pritarė premjerės Theresos May „Brexit“ planui, kuris turėtų išjudinti įstrigusias derybas. Manoma, jog šis susitarimas turėtų būti naudingas britų ir tarptautiniam verslui, kuris neseniai pareikalavo aiškumo dėl ateities.
 
„Nesutinku su tuo, kaip D. Davis’as apibūdina mūsų pasiektą susitarimą. Labai gaila, kad jis traukiasi. Esame jam dėkingi už tai, kad suformavo mūsų pasitraukimą iš ES“, – į atsistatydinimą reagavo Th. May.
 
Vyriausiojo britų derybininkų pozicija liko laisvu ne pačiu geriausiu momentu – „Brexit“ deryboms pasiekus lemiamą stadiją. Todėl jau tą pačią dieną Th. May naujuoju „Brexit“ sekretoriumi paskyrė 44 metų euroskeptiką būsto reikalų jaunesnįjį ministrą Dominic'ą Raab'ą.
 
„Karalienei buvo malonu patvirtinti parlamento nario Dominic'o Raab'o paskyrimą išstojimo iš Europos Sąjungos valstybės sekretoriumi“, – sakoma Th. May biuro paskelbtame pranešime.
JK iš ES oficialiai traukiasi 2019 metų kovo 29-ąją, tačiau abi šalys dar neturi galutinio susitarimo dėl bendrijos palikimo sąlygų.
 
 
  

Žymos: brexit, atsistatydinimas, David Davis

Komentarai

Naujausi straipsniai