tiesa.com, metro.co.uk   |   2018-11-27

Artėja krizė: „Brexit“ susitarimas sumažins britų pajamas

  
Artėja krizė: „Brexit“ susitarimas sumažins britų pajamas
© Pixabay.com
Teigiama, kad didės mokesčiai.
Mažesnes pajamas britai gaus net 10 metų po „Brexit“.

Tyrimų grupė „The UK in a Changing Europe“ atliko tyrimą, kurio metu nagrinėjo vienas didžiausių „Brexit“ problemų ir tai, kokią įtaką jos turės britams, jų gyvenimui ir pajamoms.
Skelbiama, kad po „Brexit“ sumažės Didžiosios Britanijos gyventojų pajamos. Remiantis tyrimų grupės duomenimis, lyginant su pajamomis, kurias britai gautų, jei liktų Europos Sąjungoje, po išėjimo iš jos jų pajamos sumažės nuo 1,9 proc. iki 5,5 proc. Mažesnes pajamas britai gaus net 10 metų po „Brexit“.
Kitaip tariant, 2030-aisiais vidutinis britas turės maždaug nuo 580 iki 1670 svarų sterlingų mažiau.
 
Be to, teigiama, kad didės mokesčiai. Ši suma gali svyruoti nuo 120 iki 550 svarų sterlingų žmogui.
 
Tačiau kas nutiks, jei „Brexit“ bus atšauktas? Trumpai tariant, kaip rašoma Metro.co.uk, kas bus po to, niekas tiksliai nežino. Specialistai mano, kad ekonomikos laukia didžiulis nuosmukis.
 
Taip pat labai svarbu atminti, kad šie skaičiai nėra tikslūs. Ekonomika – sudėtingas mokslas, kurio pateikiamos išvados priklauso nuo daugelio dalykų, taip pat būsimų santykių su kitomis šalimis, prekybos ryšių, migracijos politikos ir t.t.
Tačiau svarbiausias dalykas, ką reikėtų atminti ir su kuo sutinka didžioji dauguma ekonomistų, yra tai, kad palikus Europos Sąjungą, prekybos ryšiams su vienu didžiausiu partneriu tapus sudėtingesniems bei sugriežtinus imigracijos į Jungtinę Karalystę tvarką, darbą turintys britai uždirbs mažiau, nei dabar. 
 
  

Žymos: Pajamos, Europos Sąjunga,, brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai