Tiesa.com   |   BNS   |   2018-10-16

A. Merkel: susitarimas dėl „Brexit“ neturi būti siekiama „bet kokia kaina“

  
A. Merkel: susitarimas dėl „Brexit“ neturi būti siekiama „bet kokia kaina“
© Flickr nuotr.
A. Merkel teigė besitikinti, kad ES ir Britanijos vyriausybė galiausiai pasieks „Brexit“ susitarimą.
Privalome neleisti, kad toks pasitraukimas sugriautų mūsų bendrąją rinką, kuri tikrai yra mūsų konkurencinis pranašumas.

Vokietijos kanclerė pirmadienį pareiškė, kad Berlynas nori, jog Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos kitų metų kovo 29-ąją įvyktų sklandžiai, „tačiau ne bet kokia kaina“.

A. Merkel teigė besitikinti, kad ES ir Britanijos vyriausybė galiausiai pasieks „Brexit“ susitarimą, tačiau „šiuo metu tai vėl atrodo šiek tiek sudėtingiau“.
ES derybininkai ir lyderiai yra sakę, kad jiems nepriimtina, jog Britanija nori išsirankioti geriausias narystės ES detales, tačiau nenori į susitarimą dėl ateities santykių su Bendrija įtraukti savo įsipareigojimų ar neišspręstų problemų.
 
Per Vokietijos eksportuotojų konferenciją A. Merkel pareiškė: „Privalome neleisti, kad toks pasitraukimas sugriautų mūsų bendrąją rinką, kuri tikrai yra mūsų konkurencinis pranašumas.“
 
„Taigi, tam reikia daug subtilumo. Ir jei tai nesuveiks šią savaitę, privalome tęsti derybas; tai aišku, bet laikas spaudžia“, – pridūrė A. Merkel.
 
 
  

Žymos: Angela Merkel, Brexit,

Komentarai

Naujausi straipsniai