Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2017-02-23

4 iš 10 gydytojų iš ES planuoja palikti šalį dėl „Brexit”

  
4 iš 10 gydytojų iš ES planuoja palikti šalį dėl „Brexit”
© Pixabay nuotr.
42 proc. medikų svarsto palikti Jungtinę Karalystę.
Tačiau realybė yra tokia, kad vyriausybė nevertina mūsų indėlio ir mus mato tik kaip būsimų derybų dėl „Brexit” objektus.

Naujausio tyrimo duomenys atskleidė nerimą Jungtinei Karalystei (JK) turinčius kelti skaičius. Keturi iš 10 gydytojų iš Europos Sąjungos (ES) šalių dėl „Brexit” svarsto palikti šalį.

Britų medikų asosiacija (angl. The British Medical Association, BMA) apklausė 1193 JK dirbančius medikus iš ES. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad net 42 proc. svarsto palikti šalį, o dar 23 proc. nėra tikri dėl savo ateities.
Šiuo metu NHS dirba 59796 medikai iš Europos ekonominės erdvės šalių. Tarp jų – 10267 gydytojai, t.y. 6,6 proc. visų NHS medikų.
 
Taip pat išsiaiškinta, kad didelė dalis medikų iš ES po referendumo dėl „Brexit” pradėjo jaustis „nelaukiami ir nėra tikri, ar jie ir jų šeimos po „Brexit” ir toliau galės gyventi ir dirbti JK”.
 
BMA vadovas, Dr. Markas Porteris perspėjo, kad „Europos darbuotojų išvykimas iš šalies NHS, kuri jau yra netoli lūžio taško, gali sukelti nematyti dydžio krizę”.
 
Šiuo metu daugybė medikų iš ES svarsto išvykimo galimybę nes nėra tikri dėl savo ateities JK.
„Jaučiu paramą iš savo pacientų net iš tų, kurie balsavo už pasitraukimą iš ES. Jie man sako, kad balsuodamineturėjo omeny manęs ar medikų. Tačiau realybė yra tokia, kad vyriausybė nevertina mūsų indėlio ir mus mato tik kaip būsimų derybų dėl „Brexit” objektus”, - Independent.co.uk sakė 20 metų JK šeimos gydytoja dirbanti vokietė Birgit Woolley.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Gydytojai, medikai, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai