Evelina Kvartunaitė   |   2012-02-10

Evelina: Apie tiltus

  
Evelina: Apie tiltus Visai neseniai suvokiau jau žinomą tiesą – visi mano miestai turi tiltus.

Visai neseniai suvokiau neginčijamą tiesą – kad išliktum, turi mokėti gyventi be nieko. Turi išmokti pamiršti tai, kas yra taip įprasta ir berods neginčijama. Optimizmas miršta pirmiausiai. Tuomet miršta meilė. Ir galiausiai – viltis. Bet tu vis dar gali gyventi toliau. Kvėpuoti, žvalgytis į debesis ir netgi šypsotis.

Jei paklaustum kodėl taip, aš turbūt pasakyčiau, jog net be šitų fundamentalių ir nuostabių dalykų gyvenime yra daugybė kitų dalykų, kuriuos gali branginti, vertinti ir netgi jaustis pilnas su jais.
Kaip aš gyvenu be tavęs? Aš padedu tave į savo širdies muziejų, kur einu taip dažnai, kaip tik galiu ir bandau iš to gauti kuo įmanoma daugiau, prieš baigiantis muziejaus darbo valandoms...
Gyvenime yra daugybė muziejų ir daugybė slaptų širdies užkaborių. Yra pašėlusiai daug neatrastų durų, be raktų, joms tinkančių. Aš vis dar mokausi išjausti kiekvieną nesuprantamą žodį, kiekvieną neišskaičiuotą jausmą ir atrasti naujus dalykus, kuriuos galėčiau saugoti mano širdies muziejuj.
 
O žinai tą jausmą, kai grįšti iš kelionės ir matai, kokios nepasikeitusios yra tavo namų durys, kokios vis dar tokios pat yra tavo namų sienos ir tik tu nesiderini prie viso to interjero. Nes viskas jau pasikeitę. Entropija. Juk negali jau išspaustos dantų pastos sudėti atgal į tūbelę. Ir negali grįšti toks pats, koks iškeliavai. Ir tai yra nuostabiausias stebuklas, kurį galiu įsivaizduoti.
 
Kartais nubundu paryčiais nuo maldų, sklindančių iš aukštų minaretų. Ir nebegaliu užmigti, nes kambario sienomis ima sklisti ramybė. Ji varva nuo užuolaidų ir tyliai pripildo tuščias stiklines, širdies užkaborius bei akiduobes. Tada suprantu, ne miestai yra pilni žmonių, gatvių, pasimetusių katinų, traukinių, sudužusių puodelių, pamestų monetų, pastatų ir restoranų. Žmonės yra pilni miestų, žemėlapių ir atsikartojančių maldų. Ir tu gali tik svajoti būti toks laimingas sutikti būtent tą, kuris mokės skaityti tavo žemėlapius bei gyventi tavo miestuose.
 
Visai neseniai suvokiau jau žinomą tiesą – visi mano miestai turi tiltus. Tiltai sujungia tai, kas niekada negalėtų susitikti. Tai tarytum rankos nusitiesiančios į tylą, į tą rytinę maldą pilnom stiklinėm ramybės.
 
  

Žymos: Evelina Kvartūnaitė

Komentarai

Naujausi straipsniai