Tiesa.com   |   Daily Mail   |   2015-02-08

Tik 1 iš 10 vaikų rytų Londone kalba angliškai

  
Tik 1 iš 10 vaikų rytų Londone kalba angliškai Rytų Londono mokykloje galima išgirsti 60 skirtingų kalbų

Slapta kamera filmuotas televizijos dokumentinis filmas atskleidė, kad gimtąja anglų kalba šnekantys vaikai didžiausioje rytų Londono pradinėje mokykloje yra retenybė. Pasirodo, kad tik vieno iš 10 vaikų, gyvenančių lietuvių pamėgtuose Barkingo ir Dagenhamo rajonuose, anglų kalba yra gimtoji, - praneša portalas dailymail.co.uk.

Rytų Londono Barkingo rajone įsikūrusioje „Gascoigne pradinėje mokykloje” 1997 m. gimtąja anglu kalba kalbėjo 90 proc. mokinių. Šiemet angliakalbiai mokiniai tesiekia vos 10 proc. Dabar čia gyvenantis jaunimas šneka apie 60 skirtingų kalbų.
„Gascoigne pradinė mokykla” Barkingo rajone rytų Londone yra didžiausia pradinė mokykla Didžiojoje Britanijoje. Joje mokosi daugiau nei 1100 pradinukų nuo 5 iki 11 metų. 39 mokytojai dėsto 38 klasėse. Mokyklą prižiūri šiek tiek daugiau nei 160 aptarnaujančio personalo. Kasmet apie 300 naujų mokinių pradeda lankyti šią mokyklą.
 
Keturių dalių „Channel 5” dokumentinis filmas apasakoja apie sunkumus, su kurias susiduria į vietines mokyklas pradėję eiti kitataučiai vaikai. Taip pat pasakojama, kaip mokyklos mokytojai stengiasi juos kuo integruoti, o klasės draugai padėti išmokti anglų kalbą.
 
„Trečdalis mūsų mokinių yra iš rytų Europos, trečdalis kilę iš Afrikos ir trečdalis iš Indijos subkontinento. Tik maža dalis pradinukų yra baltųjų britų vaikai”, - dokumentiniame filme pasakojo mokyklos direktorius Bobas Gartonas.
 
Moksleivių tėvai apie mokyklą atsiliepia šiltai, teigdami, kad kalbos barjeras netrukdo jų vaikams siekti išsilavinimo. „Mano dukrai Melissai - 5 metukai. Jinai puikiai kalba anglų ir albanų kalbomis. Kai į mokyklą ateina nauji, angliškai nešnekantys vaikai, žinau, kad Melissa jais rūpinasi ir padeda kuo greičiau išmokti anglų kalbą”, - pasakojo anglų kilmės mama Sarah Mallia.
Kritikai perspėja, kad didelis nešnekančių angliškai naujokų kiekis daro įtaką angliškai šnekančių vaikų mokymosi pažangai. Nors „Ofsted” švietimo įstaigų įvertinime mokykla gavo aukštą reitingą, tačiau mokinių nacionalinių egzaminų rezultatai yra šiek tiek žemesni už šalies vidurkį.
 
 
  

Žymos: Švietimas, Anglų kalbos pamokos, Mokymas, Anglijos mokyklos

Komentarai

Naujausi straipsniai