Tiesa.com   |   dailymail.co.uk   |   2015-02-06

Nauja „Google“ paslauga mokys taisyklingo tarimo

  
Nauja „Google“ paslauga mokys taisyklingo tarimo Nežinantys, kaip taisyklingai tarti užsienietiškus pavadinimus, gales juos išgirsti „Google“.

Visame pasaulyje turistams kylanti problema privertė sukrusti „Google“. Užsienio turistai itin dažnai nesugeba taisyklingai ištarti įvairių pavadinimų. Dėl to ne tik patiriama gėda, bet ir pasiklystama. Tad kompanija „Google“ pasiūlė naują paslaugą – tarimo gidą, nurodantį, kaip vietiniai taria stočių, gatvių ar garsių vietų pavadinimus.

„Google“ planuoja nustatyti labiausiai paplitusį tarimą klausydamiesi vietos gyventojų. Tuomet garsinio tarimo įrašas bus siūlomas vartotojui, ieškančiam konkrečios vietos žemėlapyje.
Naujos funkcijos patente rašoma, kad ji pravers keliaujantiems į užsienio šalis. „Sistema nustatyta atrinkti dažniausiai pasitaikantį tarimą vietoje, kurioje yra užsienietis. Pagal tame regione paplitusią žodžio garsinę išraišką, keliautojui pateikiamas geriausias pasiūlymas“, - patentą citavo portalas dailymail.co.uk.
 
Naujosios paslaugos veikimo principas labai paprastas. Žmogus, žemėlapyje ieškodamas gatvės ar metro stoties, turės įvesti pavadinimą. Tada galės pasirinkti audio funkciją, kuri aiškiai ir suprantamai pateiks garsinį tarimą. Tad važiuodami metro ir išgirdę pavadinimą turistai nepasiklys. Taip pat, ieškodami konkretaus objekto nepažįstamuose miestuose be gėdos jausmo dėl netinkamo tarimo, galės paprašyti vietinių pagalbos.
 
 
  

Žymos: Internetas, Kelionė, Anglų kalbos pamokos, Technologijos

Komentarai

Naujausi straipsniai