Tiesa.com   |   The Telegraph   |   2014-11-21

Angliškai nešnekantys imigrantų vaikai keičia britų mokyklas

  
Angliškai nešnekantys imigrantų vaikai keičia britų mokyklas
© Flickr/Georg Rex nuotr.
Vėl užkliuvo imigrantai: dėl angliškai nešnekančių jų vaikų kinta britų mokymosi tradicijos

Angliškai nešnekantys imigrantų vaikai „tiesiogine to žodžio prasme” kai kuriose bendruomenėse keičia britiškų mokyklų dvasią, pareiškė Pensijų sekretorius Iainas Duncanas Smithas.

Sekretorius perspėjo, kad padidėjęs iš Europos sąjungos atvykusių vaikų skaičius mokyklose keičia jų dvasią. Esą „kai kuriose bendruomenėse” mokyklos keičiasi dėl to, kad „tiek daug vaikų atvyksta nemokėdami angliškai.”
Jis pažymėjo, kad svarbu prisiminti, jog imigrantai „sensta” ir, kai nebedirbs, „tuoj pradės imti iš valstybės”, rašo „The Telegraph".
 
Neseniai Londono universiteto koledžo akademikų paskelbta ataskaitai atskleidė, kad imigrantai iš Europos Sąjungos (ES) į Jungtinės Karalystės biudžetą sumokėjo gerokai daugiau mokesčių – apie 20 milijardų svarų – nei gavo pašalpų.
 
Tačiau Smithas ataskaitą pavadino „kvaila”, nes joje esą neatsižvelgta į senesnių imigrantų daromą spaudimą sistemai. Jis sakė, kad užsieniečiai darbininkai jau dabar kelia „problemų” dėl „vietinių paslaugų” ir „transporto”.
 
„Rengdami ataskaitą jie neatkreipė dėmesio į tai, kad daugelyje bendruomenių imigrantai tiesiogine to žodžio prasme keičia mokymosi tradicijas, nes tiek daug žmonų atvyksta nekalbėdami angliškai,” – „Radio 5 Live” sakė Pensijų sekretorius.
Sekretorius prabilo po to, kai konservatorių premjeras seras Johnas Majoras paskatino sumažinti į Angliją atvykstančių imigrantų iš Europos sąjungos skaičių.
 
Seras Johnas pabrėžė, kad Europa privalo surasti „pragmatišką” išeitį šiai bėdai ir pasiūlė, kad apribojimai galėtų būti taikomi „trumpam” laikotarpiui, potencialiai – metams, taip nesulaužant laisvo žmonių judėjimo ES taisyklės.
 
Seras Michaelis Wilshawas, vyriausiasis mokyklų inspektorius, sakė kaip tik ruošiantis ataskaitą kaip mokykloms reikėtų spręsti didėjančio užsienio kalba šnekančių moksleivių skaičiaus problemą.
 
„Kai mokyklos susiduria su padidėjusiais vaikų, atvykusių iš kitų šalių, skaičiais, jos turi turėti išteklių ir pajėgumų tvarkytis su tokiais iššūkiais. Jei tų išteklių nėra – tai – didelė valdžios bėda,” – sakė Wilshawas.
 
  

Žymos: Anglų kalbos pamokos, Mokyklos Anglijoje, Imigrantai, Mokymas

Komentarai

Naujausi straipsniai