Tiesa.com   |   belfastlive.co.uk   |   2017-09-11

Žaibas nutraukė lėktuvo kelionę (skrydžio trajektorija)

  
Žaibas nutraukė lėktuvo kelionę (skrydžio trajektorija)
© Wikipedia nuotr.
Po žaibo smūgio lėktuvas apsisuko ir saugiai nusileido Belfaste.
Nuo kelionės starto praėjus 15 minučių, lėktuvui skrendant virš Airijos jūros į jį trenkė žaibas

Sekmadienio popietę skrydžiui į Angliją iš Šiaurės Airijos pakilęs lėktuvas kelionės nebaigė – į orlaivį su dešimtimis žmonių viduje trenkė žaibas.

Belfaste britų pigių skrydžių bendrovės „Flybe“ lėktuvas „ Bombardier Dash 8“ pakilo 15.15 val. ir turėjo skristi į East Midlands oro uostą. Tačiau nuo kelionės starto praėjus 15 minučių, lėktuvui skrendant virš Airijos jūros į jį trenkė žaibas.
Pilotai beveik 7 kilometrų aukštyje esantį lėktuvą apgręžė atgal ir grįžo į Belfastą patikrinti. Nei įgula, nei keleiviai nenukentėjo, skrydis atidėtas.
 
Iš viso lėktuvu skrido 74 keleiviai.
 
„Netrukus nuo pakilimo pro langą pamačiau labai ryškų žybsnį ir kibirkštis, jokio garso nesigirdėjo. Keleiviai ištįsusiais veidais tik dairėsi vienas į kitą ir spėliojo, kas atsitiko. Aš pamaniau, kad suidūrėme su paukščiu.
 
Tačiau pilotas netrukus informavo, jog į lėktuvą trenkė žaibas, todėl turime grįžti“, – naujienų portalui belfastlive.co.uk pasakojo lėktuvu skridęs Richard’as Lennon’as.
Anot keleivio, lėktuve panika po žaibo smūgio nekilo, žmones nuramino įgulos nariai.
 
„Viena iš skrydžio palydovių paaiškino, kad tai jau 3 toks atvejis per 19 metų trunkančią jos karjerą. Tai keleivius įtikino, kad viskas yra gerai“, – sakė vyras.

Skrydžio trajektorija:
www.flightradar24.com www.flightradar24.com
  

Žymos: kelionės lėktuvu, žaibo smūgis

Komentarai

Naujausi straipsniai