Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2016-01-02

Viešojo transporto sąmyšis: išaugusios kainos ir techniniai gedimai

  
Viešojo transporto sąmyšis: išaugusios kainos ir techniniai gedimai
© google.com
Naujieji metai JK viešajam transportui neprasidėjo sklandžiai.
Šįryt visi „Oyster“ naudojantys asmenys keliavo nemokamai – TFL susidūrė su techniniais nesklandumais.

Nuo naujųjų metų viešojo transporto kainos Anglijoje, Velse ir Škotijoje pakilo vidutiniškai 1,1 procentu. Visgi kai kurie bilietai gali dar labiau brangti, mat tai priklauso nuo pačių traukinių kompanijų vadovybės sprendimų.

Pasak naujienų portalo bbc.co.uk, šis kainų kėlimas yra mažiausias per pastaruosius šešerius metus, tiesa, nemaža dalis keleivių – pasipiktinę, jų akimis, bilietų kaina visiškai neatitinka keliavimo kokybės. Statistikos duomenimis, per pastaruosius dvylika mėnesių bent 1 iš 10 traukinių daugiau nei penkiomis minutėmis vėlavo pasiekti galutinę stotelę.
Darbo partijos atstovai teigė, kad nuo to laiko, kai Davidas Cameronas užėmė šalies ministro pirmininko postą, kelionių kainos viešuoju transportu išaugo jau 25 procentais.
 
Naujas sezoninių ir kitų bilietų kainas galite rasti Londono transporto institucijos (angl. „Transport for London“, TFL) ir oficialiuose traukinių kompanijų tinklalapiuose. Pavyzdžiui, metinis bilietas iš Basingstoke į Londoną nuo šiol kainuos 40 svarų brangiau ir sieks 4196 svarus, iš Gloucester į Birminghamą – 36 svarais brangiau (3896 svarai), keliaujantys iš Liverpool miesto į Manchesterį turės mokėti 2988 svarus per metus.
 
TFL taip pat pateikė ir kiek džiugesnes naujienas – visi jaunesni nei 11 m. amžiaus vaikai Londone galės nemokamai keliauti traukiniais, su sąlyga, kad su savimi turės „Zip Oyster“ korteles. Jas įsigyti galima už 10 svarų mokestį. 
 
Visgi naujieji metai Londono transporto institucijai neprasidėjo itin sklandžiai. Šeštadienio rytą visi „Oyster“ naudojantys asmenys keliavo nemokamai – TFL susidūrė su techniniais nesklandumais. 
  

Žymos: Viešasis transportas, Kainos kėlimas, Nesklandumai

Komentarai

Naujausi straipsniai